Wielkie otwarcie Galerii Północnej. Mieszkańcy krytykują: Dla kogo te ceny? Inni widzą same plusy

14 września o godzinie 12:00 odbyło się wielkie otwarcie nowego centrum handlowego na Białołęce - Galerii Północnej przy ul Światowida. Na ten moment czekało wielu mieszkańców tej dzielnicy.

Jest to pierwsze, wielkopowierzchniowe centrum handlowe w tej dzielnicy. W nowym centrum handlowym znajdą się marki, dla których jest to debiut na polskim rynku. Na miejscu był nasz reporter. Możecie obejrzeć relację live na Facebooku.

 

Galeria Północna - tłumy przed wejściem

Przyszłam wyłącznie z ciekawości

Mimo że na otwarcie o godzinie 12 zebrały się tłumy, nie wszyscy są zadowoleni z powstania kolejnej wielkiej galerii handlowej w Warszawie.

- Mieszkam blisko galerii. Przez dwa lata było głośno i nie do wytrzymania. Mi to do niczego nie jest potrzebne. Przyszłam wyłącznie z ciekawości. Skoro powstała, to trzeba obejrzeć - mówi naszemu reporterowi pani Małgorzata.

- Już jedna galeria niedaleko jest. Po co kolejna? - pyta inna klientka nowego centrum. - Tu były piękne łąki. Zwierzęta biegały, a teraz? - dodaje.

Pani Grażyna podkreśla, że zaraz obok galerii jest Carrefour. - Duży sklep, gdzie zawsze robię zakupy, po mniejsze produkty idę na osiedle do spożywczaka. A tu co ja kupię? Chleb drogi jak dla mnie - emerytki - mówi.

Wszystko jest w jednym miejscu

Niektórzy widzą pozytywy w powstaniu galerii. Jednocześnie obawiają się, że i tak nie będą korzystać z tych usług. - Jedyny plus jest taki, że jest tu kino. Tyle dobrego. Ale do kina nie chodzę, bo drogo - mówi naszemu reporterowi klientka.

Sklepu bronią młodzi mieszkańcy Tarchomina. - Przyszliśmy z chłopakami, bo są promocje na buty. W ogóle wszyscy mają galerie handlowe, a my nie. Więc ja się tam cieszę - mówi Daniel.

Kolega potwierdza: Jest Starbucks, więc można przyjść na kawę z dziewczyną. Jest kino. My tego tu nie mieliśmy. A teraz wszystko jest w jednym miejscu.

Wolę iść na bazar

Wielu zwraca już uwagę na detale. Młodzi - że jest dużo miejsc, gdzie można podładować telefon. A po co przyszli dziś pierwsi klienci Galerii Północnej?

- My rozglądamy się za sprzętem AGD - mówi małżeństwo - Wojtek i Ania. - Dobrze, że jest tu duży sklep z takimi towarami. Nas ciuchy mniej interesują. Ale czasami człowiek by chciał pochodzić po takim miejscu, pooglądać chociaż. Może i zjeść coś. Jest Pizza Hut - mówi Wojtek.

Starsi deklarują, że nie będą nic kupować. - Dla kogo te ceny? Wolę iść na bazar - mówi jeden z klientów. Wtóruje mu drugi: Mydło za 11 złotych? Na prezent może tak, ale dla siebie? W życiu.

Chociaż kawałek zieleni

Na ostatnim pietrze znajduje się taras z ogrodem. - To atut tego miejsca. Ale czy taki wielki? Tu kiedyś było wszędzie zielono. Więc chociaż tyle, że zostawili ten kawałek zieleni - mówi jeden z klientów.

- Bardzo to wszystko ładnie wygląda, ale powiedzmy sobie szczerze - takie tarasy to żadna nowość w Warszawie. My już w swoim mieście wiele widzieliśmy. Powinni się inwestorzy postarać. Na rzęsach stawać, żeby udowodnić, że wykorzystali szansę, jaką dała im Warszawa. Postawić w mieście swój biznes to wyróżnienie - przekonuje.

Otwarcie Galerii PółnocnejOtwarcie Galerii Północnej Tomasz Golonko

Jak mówi nasz reporter, Tomasz Golonko, większość osób zainteresowanych jest sklepami - sieciówkami. Tymi, które znają. - Ludzie idą do H&M, do Rossmanna, cieszą się, że jest kino, TK Maxx, McDonald's, hitem jest RTV AGD, Pepco, nowe marki niewielu interesują - opowiada.

Otwarcie Galerii PółnocnejOtwarcie Galerii Północnej Tomasz Golonko

Otwarcie Galerii PółnocnejOtwarcie Galerii Północnej Tomasz Golonko

Nowości w Galerii Północnej

W Galerii Północnej powstanie pierwszy w Polsce sklep brytyjskiej sieci Hamleys sprzedającej zabawki.

Pojawi się również sklep sportowy 4faces, gdzie klienci oprócz zrobienia zakupów sportowych, będą mogli uzyskać porady dietetyka, trenera personalnego oraz fizjoterapeuty. Nowością będzie również sklep Homla oferujący wyposażenie wnętrz.

Otwarcie Galerii PółnocnejOtwarcie Galerii Północnej materiały prasowe

Znajdzie się w galerii handlowej również sklep marki Newbie (ubrania dla dzieci) oraz salony marek należących do Melon Fashion Group - Zarina (moda kobieca), Love Republic (moda kobieca) i befree (ubrania dla kobiet i mężczyzn).

Gastronomia

W ofercie galerii znajdzie się także 11-salowe kino Cinema City, klub fitness Calypso. Ponadto otwarty zostanie również hipermarket Carrefour oraz przychodnia Enel-Med. 

Kino składać się będzie z 11 sal i jako pierwsze w Warszawie wyposażone zostało w najnowszą technologię dźwięku Dolby Atmos. W salach kinowych głośniki umieszczone są nie tylko z przodu, z tyłu i po bokach sali, ale także na suficie.

Oprócz sklepów w Galerii Północnej znajdzie się wiele kawiarni i restauracji. Wśród nich: kawiarnia Green Caffe Nero, So Coffee, Starbucks, Cafe A. Blikle, Cukiernia Sowa, Cukiernia Krakowskie Wypieki, Dunkin Donuts, Grycan, U Lodziarzy. 

Ponadto - Browar Bierhalle, Burger King, KFC, McDonald's, Subway, Kuchnia Marché, Pizza Hut, Salad Story, Sevi Kebab, Thai Wok, Panda Handroll, Frankie's, Makarun.

Ogród na dachu, mini skate park

Na dachu Galerii Północnej znajduje się ogród z naturalną roślinnością, plenerowa siłownia, miejsca zabaw dla dzieci oraz place z fontannami i elementami małej architektury.

Od strony ulicy Trakt Nadwiślański dostępny jest mini skate park o powierzchni 160 m2. Będzie dostępny bezpłatnie dla amatorów deskorolek, rolek, longboardów i BMX-ów. Usytuowanie pozwoli na korzystanie z placu również po godzinach pracy Galerii Północnej.

Z kolei plac zabaw zlokalizowany będzie na dachu Galerii Północnej. Plac został wyposażony w huśtawki, drabinki i konstrukcje linowe przeznaczone dla dzieci od 3 roku życia. 

Więcej o: