Cisza nocna na Lotnisku Chopina? Ministerstwo poważnie rozważa taki pomysł

Samoloty na Lotnisku Chopina nie będą startować i lądować między 23:30 a 5:30? Takie rozwiązanie od wakacji 2018 r. planuje wprowadzić ministerstwo infrastruktury.

Ministerstwo infrastruktury i budownictwa chce wprowadzić ciszę nocną na Lotnisku Chopina w Warszawie - podaje tvnwarszawa.pl za PAP. - Możliwość jej wprowadzenia jest obecnie rozważana. Niewykluczone, że zostanie ona wprowadzona wraz z przyszłorocznym letnim rozkładem lotów - powiedział w środę wiceminister Jerzy Szmit.

Zakaz przylotów i odlotów z największego portu lotniczego w Polsce obowiązywałby od godziny 23:30 do 5:30. - Badamy konsekwencje jego wprowadzenia i na ile jest on uzasadniony. Rozmawiamy z Przedsiębiorstwem Państwowym "Porty Lotnicze" (PPL), bo ono jest tutaj inicjatorem tego pomysłu - dodał Szmit.

Cisza nocna już za rok?

Jak podkreślał wiceminister, rozwiązanie byłoby korzystne dla mieszkańców Warszawy, ochrony przyrody, jak również z ekonomicznego punktu widzenia.

Ostateczna decyzja należy do prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Rozwiązanie zdaniem ministerstwa można by wprowadzić od sezonu letniego w 2018 r.

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata