Woda na Lotnisku Chopina już nie za 6 zł. Ustawiono trzy dystrybutory z bezpłatną wodą pitną

Woda za 6 zł? Już nie. Od wtorku na Lotnisku Chopina działają trzy dystrybutory bezpłatnej wody pitnej. Mieszczą się w strefie zastrzeżonej portu, za kontrolą bezpieczeństwa.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o absurdalnych cenach, między innymi za wodę, które obowiązywały na Lotnisku Chopina. Do akcji wkroczył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który sprawdził, czy na warszawskim (i nie tylko) lotnisku nie ma zmowy cenowej. I wprowadził zmiany.

Trzy dystrybutory

Od teraz pasażerowie, którzy przejdą strefę bezpieczeństwa, nie będą musieli zaopatrywać się w wodę w sklepie za minimum 6 zł. Mogą skorzystać z darmowej wody, która dostępna jest w trzech dystrybutorach. 

Mała, półlitrowa butelka wody kosztuje w sklepach na lotnisku Chopina co najmniej sześć złotych. Na wysokie ceny narzekali pasażerowie. Sprawą zajął się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który sprawdzał, czy ajenci sklepów nie weszli w zmowę cenową. 

Pierwsze lotnisko w Polsce

Lotnisko Chopina jest pierwszym portem w kraju, który gwarantuje bezpłatną wodę dla pasażerów. Niedawno w porcie pojawiły się automaty telefoniczne, z których można bezpłatnie dzwonić zarówno na numery stacjonarne, jak i komórkowe.

Więcej o:
Komentarze (92)
Woda na Lotnisku Chopina już nie za 6 zł. Ustawiono trzy dystrybutory z bezpłatną wodą pitną
Zaloguj się
 • anna_pot

  Oceniono 40 razy 30

  na koncertach, w kinach na meczach też jest równie drogo - do dzieła urzędzie

 • 162tony

  Oceniono 19 razy 19

  No to teraz tylko się dowiedzieć czemu na bezcłówce - wóda, fajki czy perfumy są droższe niż na mieście...
  nie żeby akurat mi najbardziej to doskwierało ale jest to ciekawa zagadka...

 • zgw

  Oceniono 18 razy 16

  A kiedy UOKiK zainteresuje się spekulacyjną ceną MASŁA? GW biadoli, że zdrożało na świecie, ale w Niemczech kostka masła kosztuje 1 euro!!!

 • Barbara Wnorowska

  Oceniono 14 razy 14

  W USA takie dystrybutory są niemal wszedzie.w szkołach sklepach przychodniach lotniskach.czesto rozdają tez wodę w butelkach w Kalifornii jak są upaly
  .

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 14 razy 14

  I co? Byla zmowa cenowa? Jakie sa wnioski Urzedu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX