Woda na Lotnisku Chopina już nie za 6 zł. Ustawiono trzy dystrybutory z bezpłatną wodą pitną

Woda za 6 zł? Już nie. Od wtorku na Lotnisku Chopina działają trzy dystrybutory bezpłatnej wody pitnej. Mieszczą się w strefie zastrzeżonej portu, za kontrolą bezpieczeństwa.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o absurdalnych cenach, między innymi za wodę, które obowiązywały na Lotnisku Chopina. Do akcji wkroczył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który sprawdził, czy na warszawskim (i nie tylko) lotnisku nie ma zmowy cenowej. I wprowadził zmiany.

Trzy dystrybutory

Od teraz pasażerowie, którzy przejdą strefę bezpieczeństwa, nie będą musieli zaopatrywać się w wodę w sklepie za minimum 6 zł. Mogą skorzystać z darmowej wody, która dostępna jest w trzech dystrybutorach. 

Mała, półlitrowa butelka wody kosztuje w sklepach na lotnisku Chopina co najmniej sześć złotych. Na wysokie ceny narzekali pasażerowie. Sprawą zajął się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który sprawdzał, czy ajenci sklepów nie weszli w zmowę cenową. 

Pierwsze lotnisko w Polsce

Lotnisko Chopina jest pierwszym portem w kraju, który gwarantuje bezpłatną wodę dla pasażerów. Niedawno w porcie pojawiły się automaty telefoniczne, z których można bezpłatnie dzwonić zarówno na numery stacjonarne, jak i komórkowe.

Więcej o: