'Zgodnie z tradycją miasto murem podzielone'. Piękny weekend, a Krakowskie Przedmieście ogrodzone

W Warszawie już od wczoraj trwają przygotowania do kolejnej, 89. miesięcznicy smoleńskiej. Co to oznacza? Krakowskie Przedmieście jak twierdza.

Już w sobotę rozpoczęło się stawianie barierek na Krakowskim Przedmieściu w związku z kolejną miesięcznicą smoleńską. Mieszkańcy Warszawy nie omieszkali skomentować całego zajścia.

Niższe zarobki, niezadowoleni klienci

Przy okazji ubiegłej miesięcznicy pisaliśmy, że barierki nie tylko szpecą jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic w stolicy, ale również zagracają przestrzeń, co sprawia, że nie sposób swobodnie przemieszczać się Traktem Królewskim. 

Ponadto, pracownicy kiosków czy kawiarni zlokalizowanych w okolicach odbywania się miesięcznic narzekają na niższe zarobki (wcześniej muszą zamknąć lokale, mniej ludzi na ulicach). A także na to, że co miesiąc muszą stawić czoła niezadowolonym turystom, którzy zamiast na Krakowskie Przedmieście są zmuszeni patrzeć na metalowe barierki.

W ten weekend prawdopodobnie historia się powtórzy, zwłaszcza że ładna pogoda wróciła oraz - jest koniec tygodnia - na ulicach Warszawy jest zarówno więcej turystów, jak i samych warszawiaków. 

Obchody 89. miesięcznicy

Główne uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od wieczornej mszy świętej w intencji ofiar lotu 10 kwietnia do Smoleńska.

Potem uczestnicy obchodów przejdą w marszu pamięci przed Pałac Prezydencki, gdzie na koniec wysłuchają przemówienia prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Więcej o:
Komentarze (134)
89. miesięcznica smoleńska. Barierki znów stanęła na Krakowskim Przedmieściu
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 44 razy 42

  ciekawe ile już te egzorcyzmy kosztowały zwykłego podatnika? przecież jak zwykle, Kaczyński robi te hece nie za swoje

 • Dariusz Mniszek

  Oceniono 43 razy 39

  Komuna wróciła. Za 500 PLN miesięcznie 40% narodu sprzedało wolność. Mam 57 lat i pamietam komunę. Niestety wróciła. Pierwszy sekretarz KC PZPR (obecnie PIS) działa jak Władysław Gomułka.

 • anna_pot

  Oceniono 37 razy 35

  a tak zupełnie teoretycznie gdym jako przypadkowy przechodzień chciała się dołączyć do modlitw o dusze kaczyńskiego to wejście za te barierki jest jakoś biletowane? trzeba być członkiem pisu? wie ktoś może?

 • cameel.m

  Oceniono 32 razy 30

  Klatkowy chów bydła i drobiu? To nie humanitarne.

 • dyskootantka

  Oceniono 29 razy 29

  Ktoś na nich głosował (nawet jeśli na "mniejsze zło), ktoś nie poszedł, bo "nie miał na kogo głosować. Nie mówcie, żeście nie wiedzieli, bo już raz tak było, tylko krótko.
  Więc proszę nie narzekać.
  Nb, wśród moich znajomych też dużo było takich, teraz się nie przyznają.

 • ernest29

  Oceniono 31 razy 29

  Taaa, stary kawaler regularnie publicznie dochodzi. Zboczenie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX