'Zgodnie z tradycją miasto murem podzielone'. Piękny weekend, a Krakowskie Przedmieście ogrodzone

W Warszawie już od wczoraj trwają przygotowania do kolejnej, 89. miesięcznicy smoleńskiej. Co to oznacza? Krakowskie Przedmieście jak twierdza.

Już w sobotę rozpoczęło się stawianie barierek na Krakowskim Przedmieściu w związku z kolejną miesięcznicą smoleńską. Mieszkańcy Warszawy nie omieszkali skomentować całego zajścia.

Niższe zarobki, niezadowoleni klienci

Przy okazji ubiegłej miesięcznicy pisaliśmy, że barierki nie tylko szpecą jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic w stolicy, ale również zagracają przestrzeń, co sprawia, że nie sposób swobodnie przemieszczać się Traktem Królewskim. 

Ponadto, pracownicy kiosków czy kawiarni zlokalizowanych w okolicach odbywania się miesięcznic narzekają na niższe zarobki (wcześniej muszą zamknąć lokale, mniej ludzi na ulicach). A także na to, że co miesiąc muszą stawić czoła niezadowolonym turystom, którzy zamiast na Krakowskie Przedmieście są zmuszeni patrzeć na metalowe barierki.

W ten weekend prawdopodobnie historia się powtórzy, zwłaszcza że ładna pogoda wróciła oraz - jest koniec tygodnia - na ulicach Warszawy jest zarówno więcej turystów, jak i samych warszawiaków. 

Obchody 89. miesięcznicy

Główne uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od wieczornej mszy świętej w intencji ofiar lotu 10 kwietnia do Smoleńska.

Potem uczestnicy obchodów przejdą w marszu pamięci przed Pałac Prezydencki, gdzie na koniec wysłuchają przemówienia prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Więcej o: