Uroczystości patriotyczne, impreza i Festiwal Biegowy. W ten weekend czekają nas duże utrudnienia w ruchu

W dniach od 8 do 10 września organizowanych jest w Warszawie kilka ważnych uroczystości i imprez. Zmiany w ruchu obejmą m.in. Wilanów, Pragę-Północ i Ochotę.

Jak podaje Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, pierwsze zmiany w ruchu zostaną wprowadzone już w piątek 8 września, po godzinie 16. Przy pomniku Barykada Września, odbywają się uroczystości z okazji rocznicy obrony Warszawy. W związku z tym całkowicie wyłączona będzie część ul. Grójewskiej pomiędzy ul. Stanisława Banacha i ul. Karola Dickensa. Zamknięta zostanie wyłącznie jezdnia prowadząca do centrum.  Ruch odbędzie się przez. ul. Dickensa i Pawińskiego. Uroczystości 

Zarząd Transportu Miejskiego zapowiedział  wprowadzenie tras objazdowych dla autobusów linii 154 i 414. Trasa ma przebiegać od Dickensa, przez Pawińskiego, Banacha i Bitwy Warszawskiej.  

Święto ulicy Ząbkowskiej

Od godziny 20 w piątek, aż do godziny 5 w niedzielę zamknięta dla ruchu drogowego zostanie fragment ulicy Ząbkowskiej prowadzący od ul. Targowej do ul. Markowskiej. Jest to spowodowane odbywającą się w ten weekend imprezą "Noc Pragi i Święto ulicy Ząbkowskiej". Jest to jedno z największych wydarzeń kulturalnych organizowanych na Pradze i z pewnością przyciągnie mnóstwo osób. Kierowcom radzimy omijać te rejony. Ratusza zapowiada, że wyłączony z ruchu fragment będzie można ominąć, jadąc ul. Markowską do Kijowskiej i Targowej.

Linie autobusowe 138, 156, 170, 338, N16 i N66, które zazwyczaj przejeżdżają przez Ząbkowską, będą kursować specjalnie wyznaczonymi trasami objazdowymi. 

Niedzielne uroczystości 

Utrudnienia czekają również kierowców na warszawskich Bielanach. Urząd m.st. Warszawy podaje, że niedzielę 10 września na ulicy E. Schroegera i pl. Konfederacji odbędą się uroczystości poświęcone pamięci 77. Pułku Piechoty Wojska Polskiego i 77. Pułku Piechoty Armii Krajowej Okręgu Nowogródek oraz mieszkańców Ziemi Lidzkiej. Utrudnienia mają trwać od godziny 11.30 do godziny 15. 

Impreza sportowa w ramach Dni Wilanowa 

W niedzielę odbędzie się I Królewski Festiwal Biegowy, będący częścią obchodów Dni Wilanowa. Organizatorzy, na oficjalnej stronie internetowej, udostępnili mapę zawodów. 

Trasa biegu na 10 kmTrasa biegu na 10 km Fot. materiały organizatora

Bieg będzie trwał od godziny 9 do 12.30. Przez ten czas z ruchu będą wyłączone ulice: Przyczółkowska, Ł. Drewny (jezdnia w kierunku Konstancina) i przekorna. Zamknięta zostanie również droga rowerowa wzdłuż ul. Przyczółkowskiej.

Wymiany nawierzchni 

Przez weekend w Warszawie również będą prowadzone remonty drogowe. Ratusz informuje, że na Targówku i Ursynowie odbywać się będą wymiany nawierzchni. Prace rozpoczną 8 września o 22 i potrafią aż do poniedziałku.  W związku z tym zamknięty  zostanie ciąg ulic Swojska – Janowiecka na odcinku od ul. Jesiotrowej do granicy miasta oraz skrzyżowanie z Jesiotrową. Objazd wyłączonych z ruchu ulic zostanie poprowadzony ulicami: Księcia Ziemowita – gen. T. Rozwadowskiego – Radzymińska – Łodygowa.

Planowane są również zmiany w ruchu przy budowach na ul. Lazurowej, Marynarskiej i Trasie Świętokrzyskiej. 8 września o godzinie 18 zamknięta zostanie ul. Postępu od Marynarskiej aż do skrzyżowania z wjazdami na teren okolicznych biurowców. Kierowcy jadący Marynarską nie będą mogli wjechać na ul. Domaniewską. 

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o: