Wydarzenia w Warszawie - Weekend. Smolik / Kev Fox, (A)pollonia i Piknik Rodzinny. Redakcja poleca

Drugi weekend września obfituje w wiele wyjątkowych atrakcji. Na warszawiaków czeka "(A)pollonia" Krzysztofa Warlikowskiego, koncert Smolik / Kev Fox i wiele więcej.

Od 8 do 10 września organizowanych jest wiele ciekawych spektakli teatralnych. Szczególnie warto zainteresować się przedstawieniami i warsztatami skierowanymi do dzieci. Do tego odbędzie się Europejski Piknik Rodzinny, występ Teatru Improwizowanego i tradycyjne potańcówki na Grochowskiej. 

8 września w piątek 

Książe i żebrak w Teatrze Rampa

Teatr Rampa zaprasza na spektakl muzyczny "Książę i żebrak" na podstawie kultowej powieści Marka Twaina. Klasyczna historia o dwóch chłopcach, którzy zamienili się miejscami, zostanie opowiedziana na nowo dzięki współpracy Rampy z Teatrem Muzycznym Tintilo. Przedstawienie jest przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat. 

Spektakle odbywają się o 9.30 i 12.30. Ceny biletów wynoszą od 35 do 50 złotych. 

Książę i żebrakKsiążę i żebrak Fot. materiały promocyjne organizatora

Legendy warszawskie - spacer z przewodnikiem 

Już w ten piątek odbędzie się tematyczny spacer z przewodnikiem "Warszawskie legendy wieczorową porą". Podczas przechadzki uczestnicy poznają lepiej historię o bazyliszku, diabłu chmielorze oraz kamiennych gołębiach z ulicy Piwnej. 

Spacer rozpoczyna się o godzinie 20 pod kolumną Zygmunta. Koszt udziału to 10 zł. Dzieci do 10 roku życia uczestniczą za darmo. 

Koncert poświęcony twórczości Boba Dylana w Starej Prochowni

W ogrodzie Starej Prochowni organizowany jest kameralny koncert poświęcony Bobowi Dylanowi, jednemu z najważniejszych amerykańskich bardów. Podczas spotkania będziecie mogli usłyszeć największe przeboje poety w nowych, często zaskakujących, aranżacjach. 

Koncert rozpoczyna się o 19.30. Wstęp wolny. 

Smolik / Kev Fox - koncert na Polach Mokotowskich 

W letnim ogrodzie Iskry wystąpi projekt dwóch wyjątkowych artystów, czyli Smolik / Kev Fox. Ostatnia płyta muzyków została nagrodzona Fryderykiem w kategorii elektronika i alternatywa. Koncert na Mokotowie stanowi zwieńczenie wakacyjnego cyklu muzycznego. Tego po prostu nie można przegapić. 

Koncert rozpoczyna się o godzinie 20. Wstęp jest całkowicie bezpłatny. 

"(A)pollonia" w Nowym Teatrze 

Od piątku do niedzieli, w Nowym Teatrze, widzowie będą mogli obejrzeć spektakl Krzysztofa Warlikowskiego pt. "(A)pollonia. Warlikowski pełni obecnie w teatrze funkcję dyrektora artystycznego. Spektakl stanowi adaptacje klasycznego mitu w oparciu o teksty Ajschylosa, Eurypidesa, Hanny Krall, J. M. Coetzeego i wielu innych. W obsadzie występuje m.in. Magdalena Cielecka, Maciej Stuhr i Danuta Stenka. 

Spektakle są wystawiane w piątek, sobotę i niedzielę. Cena biletu to od 40 do 100 zł.

'(A)pollonia' w Nowym Teatrze'(A)pollonia' w Nowym Teatrze Fot. Magda Hueckel / Nowy Teatr

ENEMEF - Noc grozy Kinga 

Multikino zaprasza na maraton filmowy "Noc Grozy Kinga", który będzie można obejrzeć w multipleksach na Woli, Targówku Ursynowie i w Złotych Tarasach. Widzowie zobaczą premierowy film "To!" oraz kultowe "Lśnienie" i "Łowcę snów". Każda z tych produkcji bazuje na powieściach autorstwa Stephena Kinga. 

Maraton rozpoczyna się o 22:00 i trwa całą noc. Bilety kosztują od 25 do 32 zł.

9 września w sobotę 

Festiwal kulinarny Rośliny, Owady, Miód, 

W Ogrodzie Botanicznym organizowany jest Warszawski Festiwal Kulinarny Rośliny, Owady, Miód. W ciągu trzech dni, w ramach eventu, odbędzie się wiele ciekawych prelekcji i panelów dyskusyjnych poświęconych różnym aspektom jedzenia i sztuki kulinarnej. 

Warszawski Festiwal Kulinarny 'Rośliny, owady i miód'Warszawski Festiwal Kulinarny 'Rośliny, owady i miód' Fot. Materiały organizatora

Wawa Design Festival 2017

To już piąta edycja festiwalu designu w Warszawie. Tym razem event odbywa się pod hasłem "Uwodzeni". Uczestnicy będą mogli obejrzeć wystawy na których zobaczą fantastyczne wzornictwo młodych, stołecznych projektantów. Część wystaw będzie związana z Wisłą, z racji trwającego obecnie Roku Rzeki Wisły. 

Festiwal potrwa do 17 września. Wstęp jest bezpłatny. 

Wawa Design Festiwal 2017Wawa Design Festiwal 2017 Fot. materiały promocyjne organizatora

Europejski piknik rodzinny 

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zaprasza na kolejną edycję Europejskiego Pikniku Rodzinnego, który odbywać się będzie od piątku do niedzieli na Polach Mokotowskich. Podczas trwania imprezy będziecie mieli szansę dowiedzieć się o planowanych i przeprowadzonych inwestycjach w Warszawie. Najmłodsi uczestnicy wezmą udział w specjalnie przygotowanych konkursach i zabawach. 

Wstęp jest całkowicie darmowy. 

Warsztaty teatralne w Parku Sieleckim 

O godzinie 15, w Parku Sieleckim, Teatr Baza organizuje kolejne warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Cykl pozwala najmłodszym mieszkańcom Warszawy na doskonalenie swoich pasji muzycznych, plastycznych i cyrkowych. Projekt realizowany jest w ramach Budżetu Partycypacyjnego na 2017 rok.

Warsztaty potrwają około dwie godziny. Wstęp jest bezpłatny. 

10 września w niedziele

Sensoryczny labirynt muzyczny w Teatrze Małego Widza 

Teatr Małego Widza zaprasza na Sensoryczny Labirynt Muzyczny. Spektakl jest kierowany do dzieci w każdym wieku i nie tylko. Jest to nowatorski projekt, który łączy teatr, muzyczny performance oraz instalacje artystyczne. Za pomysłem i reżyserią przedstawienia stoi Agnieszka Czekierda.

Spektakl rozpocznie się o godzinie 10.20. Bilety kosztują 45 zł.

'Sensoryczny Labirynt Muzyczny''Sensoryczny Labirynt Muzyczny' Fot. Teatr Małego Widza

"Depresja komika" w Teatrze Polonia

"Depresja komika" to słodko-gorzka komedia opowiadająca o depresji i związanych z nią kulisach showbiznesu. To kameralne przedstawienie, które pozwoli wam inaczej spojrzeć na świat mediów i śmiać przez łzy. W rolach głównych wystąpią Rafał Rutkowski i Adam Woronowicz. Reżyseruje Michał Walczak.

Spektakl rozpoczyna się o godzinie 20 i trwa 75 minut bez przerwy. Bilet kosztuje od 45 do 90 zł. 

Depresja KomikaDepresja Komika Fot. Materiały promocyjne Teatru Polonia

Potańcówki na Grochowskiej - rock n' roll

Sinfonia Varsovia zaprasza na kolejną imprezę z cyklu Potańcówki na Grochowskiej. Tym razem tematem przewodnim będzie rock'n'roll. Dla uczestników zagra zespół The Boogie Boys w składzie: 

Bartłomiej Szopiński - piano /organy Hammonda / wokal
Michał Cholewiński - piano
Janusz Brzeziński - kontrabas
Miłosz Szulkowski - perkusja
Marcin Skrzecz - taniec

Impreza rozpoczyna się o godzinie 18:00 w namiocie za głównym budynkiem. Wstęp jest całkowicie bezpłatny. 

Potańcówki na GrochowskiejPotańcówki na Grochowskiej Fot. materiały promocyjne organizatora

Teatr Improwizacji w klubie Resort 

W studenckim klubie Resort wystąpi dla was Teatr Improwizacji IMPROKRACJA. Organizowany przez nich spektakle to świetna zabawa oparta na komediowych scenach improwizowanych, które powstają na bieżąco, bez żadnego scenariusza. W wielu przypadkach są one tworzone wraz z udziałem publiczności. 

Występ odbędzie się o 20.30. Wstęp kosztuje 25 zł. 

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o: