Warszawiacy skonsternowani rzeźbą przed dawnym Domem Partii. 'Tatar z mózgu?'

Na profilu Fundacji Bęc Zmiana pojawiło się zdjęcie nietypowej rzeźby, która stanęła przed Domem Partii. Niektórzy twierdzą, że obiekt przypomina mózg lub klasyczne polskie hemoroidy.

Na stronie facebookowej Fundacji Bęc Zmiana pojawiło się zdjęcie oryginalnego obiektu, który został umieszczony przed Domem Partii przy rondzie de Gaulle'a w Warszawie. Autorka zdjęcia, Bogna Świątkowska, umieściła krótki komentarz:

"W sensie będziemy bardzo zobowiązani za wyjaśnienie" - pisze.

Tatar z mózgu

Rzeźba, obiekt czy instalacja wzbudziła dość silne emocje. Pod postem pojawiło się wiele zabawnych komentarzy. 

"To chyba jakaś sztuka patriotyczna jest?" - docieka Ola.

"Odbyt w kwiatach" - komentuje Magdalena.

"Mięso mielone i białe kwiaty - ruch wegetarian?" - dopytuje Dorota.

"To przecież są klasyczne polskie hemoroidy" - pisze Łukasz.

"Tatar z mózgu" - zgaduje Łukasz.

Symbolizuje ruiny Powstańczej Warszawy

Okazuje się, że rzeźba to instalacja „Zasadź Kwiat Dla Warszawy”, umieszczona przed Domem w ramach obchodów 73. rocznicy Powstania Warszawskiego. Jej autorem jest Marek Sułek, odpowiedzialny m.in. za stworzenie niebieskich aniołków na Pradze-Północ, które miały promować dzielnicę. Były wykonane z żywicy epoksydowej, wzmocnionej metalową konstrukcją. 

„Rzeźba to ogromny czerwony głaz - symbolizujący ruiny Powstańczej Warszawy. Kształt nawiązuje do elementu ruin stolicy, kolor – do barw narodowych i jednocześnie splamionego krwią miasta. Górna część rzeźby to setki malutkich, białych kwiatów, symbolizujących dobro i nadzieję” - mówi Marek Sułek, twórca instalacji.

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o: