Park Wodny Moczydło zostanie odnowiony. Specjalna strefa dla dzieci, sztuczna plaża i wave ball

Urząd m.st. Warszawy zapowiada gruntowną odnowę Parku Wodnego Moczydło. W obrębie popularnych basenów powstaną nowoczesne i ciekawe atrakcje.

19 września skończy się przetarg, który wskaże wykonawcę prac w obrębie ośrodka Moczydło. Niezależnie od podjętego wyboru, ratusz zapowiada, że pracę ruszą już na przełomie października i listopada tego roku. Jak zapowiada Renata Kaznowska, zastępca Prezydent m.st. Warszawy, otwarcie nowych atrakcji w Parku Wodnym Moczydło nastąpi przed rozpoczęciem sezonu letniego w 2018 roku. 

Strefa Placu Wodnego 

Jak donosi Urząd, w ośrodku na Moczydle wiele nowych i ciekawych atrakcji m.in. siatka wspinaczkowa, specjalny tor przeszkód oraz wave ball - kula służąca do wywoływania sztucznych fal. 

W miejscu obecnego basenu rekreacyjnego utworzona zostanie sztuczna plaża, zrobiona z syntetycznej nawierzchni EPDM, z nieckami basenowymi. Dodatkowe brodziki i zjeżdżalnie będą częścią specjalnej Strefy Placu Wodnego dla dzieci. 

W planach są także nowe, piaszczyste boiska do piłki nożnej i siatkowej. Część atrakcji ma być w pełni dostępna dla osób niepełnosprawnych. 

Największy w stolicy kompleks basenów

Park Wodny Moczydło to obecnie największy w stolicy kompleks basenów odkrytych. Każdego lata przyciąga on setki warszawiaków spragnionych ochłody. W obrębie ośrodka znajduje się także kompleks boisk wielofunkcyjnych oraz place zabaw dla dzieci. Park mieści się przy ulicy Górczewskiej na Woli

Pociąg przyszłości, o którym marzy Mateusz Morawiecki. Podróż z Krakowa do Warszawy trwałaby tylko 15 minut

Więcej o: