Początek roku szkolnego: ZDM skontrolował przejścia przy podstawówkach. Część wymagała naprawy

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, Zarząd Dróg Miejskich postanowił skontrolować przejścia dla pieszych w pobliżu szkół podstawowych.

Kontrole rozpoczęły się 4 września, z rozpoczęciem lekcji w szkołach. Pracownicy Zarządu Dróg Miejskich przyjrzeli się przejściom dla pieszych w 144 miejscach położonych blisko podstawówek. Skontrolowano także przejścia położone w pobliżu dawnych gimnazjów, które są obecnie przekształcane w szkoły podstawowe. 

ZDM zaznaczyło, na oficjalnej stronie internetowej, że kontrole są przeprowadzane "w trosce o bezpieczeństwo i komfort najmłodszych mieszkańców".

Zatarte pasy i zniszczone znaki 

Według ZDM, około 40 przejść dla pieszych wymagało naprawy. Zdecydowano się na odmalowanie pasów w 25 lokalizacjach, ze względu na ich słabą widoczność. W pozostałych 15 miejscach problemem okazały się znaki drogowe. Część z nich była przekręcona, lub trudna do zobaczenia przez kierowców. 

Nowe "zebry" w Warszawie 

Kontrola miejsc w pobliżu szkół podstawówek to nie jedyne działania w kwestii przejść dla pieszych, które obecnie realizuje Zarząd Dróg Miejskich. Do końca września w Warszawie ma powstać 13 aktywnych przejść dla pieszych, oznaczonych migającymi diodami w asfalcie. W ciągu ostatnich kilku dni otwarto także nowe przejścia na ul. Jagiellońskiej i Czerniakowskiej , które zastąpiły dawne kładki nad ulicą. 

Łącznie spędziła w kosmosie blisko 2 lata. Peggy Whitson to najstarsza, aktywna zawodowo astronautka

Więcej o: