Warszawa zajęła pierwsze miejsce w rankingu na najbardziej zadbane miasto. Tylko jedna rzecz nie cieszy

Warszawa zajęła pierwsze miejsce w rankingu przygotowanym przez Otodom i PBS Polska, w którym badano poziom satysfakcji osób mieszkających w Polsce.

W raporcie  brano pod uwagę taki czynnik jak zadbana okolica. Badanie przeprowadzono we wrześniu i październiku ubiegłego roku. Drogą internetową zapytano o zdanie 140 tys. respondentów.

Poproszono ich o ustosunkowanie się do stwierdzenia: „Moja okolica jest zadbana, jestem zadowolony z prac służb komunalnych” i poproszono o jego ocenę w skali 1-7, gdzie „1” oznaczało „zupełnie się nie zgadzam”, a „7” – „całkowicie się zgadzam”.

W rankingu największych miast Polski (dane wg GUS) pierwsze miejsce zajęła Warszawa z wynikiem 5,11 punktów. Tuż za nią uplasował się Kraków zdobywając 5,10 punktów, a trzecie miejsce przypadło Lublinowi z rezultatem 5,09.

Warszawa najbardziej zadbanym miastemWarszawa najbardziej zadbanym miastem Otodom, PBS Polska/ Raport

Pod jednym względem nie cieszą wyniki raportu. Według danych Warszawa jest liderem pod względem najwyższych cen mieszkań. Koszt nieruchomości na rynku pierwotnym to 8088 zł za mkw i 9151 zł za mkw na rynku wtórnym. Jest o koszt o ok. 1000 zł większy niż w Krakowie i ponad 2000 zł we Wrocławiu.

Świetny wynik Warszawy na tle innych miast

Wynikami raportu pochwaliła się na Twitterze wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska.

"Utrzymanie czystości i porządku w mieście wpływa bezpośrednio na komfort życia jego mieszkańców, cieszy więc nas świetny wynik Warszawy na tle innych miast. Na tę ocenę z pewnością mają wpływ systemowe działania największego podmiotu odpowiadającego za usługi komunalne w stolicy, tj. Zarządu Oczyszczania Miasta. Odpowiada on za porządek na: ok. 1/3 warszawskich dróg, ok. 1,7 mln mkw chodników, 1500 ha zieleni przy ulicach oraz w sześciu (Pole Mokotowskie, Ogród Saski, parki Praski, Ujazdowski i Skaryszewski, a także Fosa i Stoki Cytadeli) z ponad 80 warszawskich parków" - napisał w raporcie wiceprezydent miasta, Michał Olszewski.

Więcej o:
Komentarze (7)
Warszawa zajęła pierwsze miejsce w rankingu na najbardziej zadbane miasto. Tylko jedna rzecz nie cieszy
Zaloguj się
 • dyktator_bolandy

  Oceniono 1 raz 1

  jeżeli Lublin ma byc zadbany, to nie mam pytań :) to jedno z gorzej wyglądajacych miast w Polsce, odrapane, krzywe chodniki itp.

 • ivonna49

  0

  No i typowo po Polsku! Zawsze jakieś "ale"! Zamiast docenić starania miast,ich coraz piękniejszy wygląd,to trzeba pomarudzić. A ja biję brawo W-wie i innym miastom! Wszak "Polska w ruinie" a taka piękna! Brawo samorządowcy! Nie dajcie się!

 • sommers

  0

  Tak Warszawa jeszcze ujdzie. Faktem jest, że w większości polskich miast jest totalny syf. TOTALNY.
  Wystarczy przejść się kilka metrów chodnikiem. Drogi przy krawężnikach zalegają, jakimś błotem, piachem, kamieniami. Taka breja leży latami. Nawet w święta kościelne tego się nie sprząta.

  To jakaś gó...ana tradycja, podczas gdy jeden mały trawniczek potrafi opie...ć dwudziestoosobowa grupa panów z kosiarkami, a w magistracie siedzi setka pań Kaś, Jadź i innych niekumatych, do niczego nie przydatnych córek leśniczego.

 • siekieraaxe

  Oceniono 3 razy -1

  W piątek 12 godzin chodziłem po czeskiej Pradze. Mi. in. liczyłem grafiti i tagi na murach.
  Doliczyłem się ..... TRZECH.
  Powyzsze dedykuje Radzie Miasta i prezydentowi Zielonej Góry.
  Najbardziej "obsikanego" grodu w srodkowej europie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX