Targówek zabierze część terenu Pradze-Północ. Wszystko przez nową inwestycję dewelopera

Już wkrótce może dojść do zmian granic dzielnic w Warszawie. Praga-Północ pomniejszy się na rzecz Targówka. Wpływ na to ma nowa inwestycja dewelopera.

Jak donosi portal targowek.info, już wkrótce najprawdopodobniej nastąpi przesunięcie granic dzielnic w obrębie Warszawy. Około 12 hektarów terenu znajdującego się między ul. Piotra Wysockiego a torami kolejowymi ma wkrótce stać się częścią Targówka. 

Wszystko za sprawą planowanej w w tym miejscu inwestycji mieszkaniowej. W 2015 PKP S.A. sprzedało wyznaczoną działkę firmie "Investor 12 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych", która chce postawić tam osiedle w obrębie którego znajdzie się ok. 1,5 tysiąca mieszkań. O planowanej inwestycji głośno było już dwa lata temu.

"Nowe granice będą pokrywały się z linią kolejową"

Jak podkreśla targowek.info, zmiana granic dzielnic jest związana z wygodą przyszłych mieszkańców. Jeżeli nowe osiedle stałoby się częścią Pragi-Północ, nowi lokatorzy byliby odgrodzeni torami kolejowymi od praskich przychodni, szkół, urzędów etc. 

O sprawie informuje także Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Pracownicy przygotowali specjalną mapę, która pokazuje jak miałaby przebiegać nowa granica dzielnic: 

Zmiana granic Targówka i Pragi PółnocZmiana granic Targówka i Pragi Północ Fot. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Ostateczną decyzję w sprawie nowej granicy podejmie Rada m.st. Warszawy. Obecnie trwają konsultacje społeczne, które potrafią do 21 września. "Niezależnie od wyniku tych konsultacji zmiana wydaje się być przesądzona" - pisze targowek.info

Wszyscy mieszkańcy Targówka mogą zgłaszać swoje uwagi dotyczące projektu mailowo na adres konsultacje@targowek.waw.pl, pocztą oraz osobiście w Wydziale Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Dzielnicy Targówek. 

Przeciwnicy reformy szkolnictwa protestowali przed MEN. 'Deforma edukacji'

Więcej o: