O 16 protest nauczycieli przed Ministerstwem Edukacji Narodowej. "Szkoła należy do uczniów"

O 16 rozpocznie się protest członków Związku Nauczycielstwa Polskiego. Demonstracja odbędzie przed gmachem MEN. "Od polityków oczekujemy współpracy, a nie podejmowania decyzji za nas" - piszą organizatorzy.

W związku z kontrowersyjną reformą edukacji, która wchodzi w życie 4 września, przed Ministerstwem Edukacji Narodowej rozpocznie się kolejny protest nauczycieli, rodziców i pracowników szkół. Aktywiści są rozczarowani zmianami wprowadzanymi przez rząd m.in. likwidacją gimnazjów. Organizatorzy piszą na stronie wydarzenia: 

Zła reforma wchodzi w życie, wniosek o referendum został odrzucony, ale szkoła jest nasza! Szkoła należy do uczennic i uczniów, nauczycielek, nauczycieli i rodziców, a nie do Anny Zalewskiej. Chcemy być odpowiedzialni za edukację naszych dzieci. My, obywatelki i obywatele, którym nie jest wszystko jedno.

Twórcy wydarzenia podkreślają, że proces wprowadzania zaplanowanych zmian będzie trwał kilka lat. Stowarzyszenia zgromadzone wokół demonstracji planują je monitorować i podejmować stosowne działania, mające na celu zminimalizowanie skutków wprowadzanej ustawy. 

"Szkoła jest nasza!" 

Protest rozpocznie się o godzinie 16 przed Ministerstwem Edukacji Narodowej (al. Szucha 25 w pobliżu Łazienek Królewskich). Ma potrwać około dwóch godzin. W akcji brać będzie udział m.in. Związek Nauczycielstwa Polskiego, Obywatele dla Edukacji i Kultura Niepodległa. 

"Zapraszamy wszystkich, dla których przyszłość i jakość edukacji jest ważna" - czytamy na oficjalnej stronie ZNP. 

Blogerzy, mordowani w Bangladeszu. Bo promują świeckość

Więcej o: