Rozpoczyna się BMW Półmaraton Praski. Utrudnienia w ruchu przez cały weekend

Już w tę sobotę startuje czwarta edycja BMW Półmaratonu Praskiego. Ratusz i Zarząd Transportu Miejskiego zapowiadają utrudnienia drogowe związane z przebiegiem imprezy

Piątek, 1 września 

Jak donosi Urząd m.st. Warszawy, już od rana wjazd na błonia Stadionu Narodowego będzie niemożliwy. Organizatorzy będą tam ustawiać miasteczko biegowe, start i metę. Od godziny 16 planowane jest również zamknięcie ulicy Sokola, na odcinku od Wybrzeża Szczecińskiego do ul. Zamoście. Zmiany te potrwają aż do końca niedzieli. 

Zarząd Transportu Miejskiego zapowiedział, w związku ze wstrzymaniem ruchu, wprowadzi trasy objazdowe dla autobusów linii E-1, 125 i 202

Weekend 

Sam bieg rozpocznie się w sobotę o godzinie 20. Ulice, przez które przebiegną uczestnicy, będą sukcesywnie zamykane. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zamieścił specjalną mapę, przedstawiającą trasę marszu oraz udostępnił spis ulic: 

" Trasa prowadzić będzie ulicami: J. Zamoyskiego, Targowa i J. Zamoyskiego (jezdnia w kierunku Grochowa, dla kierowców udostępniony będzie jeden pas ruchu na odcinku od ul. Kijowskiej do ul. Lubelskiej), Grochowską (jezdnia w kierunku Grochowa), Rondo Wiatraczna (biegacze będą poruszali się tylko dwoma pasami), al. J. Waszyngtona (udostępniony będzie jeden pas ruchu od ul. Saskiej do Ronda Wiatraczna), Rondo J. Waszyngtona, Francuską, Zwycięzców, Saską, Egipską, gen. T. Bora-Komorowskiego, gen. R. Abrahama (jezdnia w kierunku Saskiej Kępy), W. Umińskiego (jezdnia w kierunku Trasy Siekierkowskiej, na drugiej jezdni możliwy będzie ruch dwukierunkowy), gen. T. Bora-Komorowskiego (jezdnia w kierunku Saskiej Kępy), gen. A.E. Fieldorfa „Nila” (jezdnia w kierunku Grochowa), Wał Miedzeszyński (jezdnia w kierunku centrum), zawrotka na wysokości ul. Kadetów, Wał Miedzeszyński i Wybrzeże Szczecińskie (jezdnie w kierunku Wawra), zawrotka na wysokości ul. S. Okrzei, Wybrzeże Szczecińskie (jezdnia w kierunku Pragi), Zamoście, Sokola do mety na terenie błoni PGE Narodowego."

Ratusz zapowiada, że ulice będą otwierane na bieżąco, wraz z przemieszczaniem się uczestników maratonu

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że sukcesywnie będą wprowadzane trasy objazdowe dla tramwajów linii autobusy linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusów linii: 102, 111, 117, 119, 123, 125, 135, 138, 146, 147, 148, 158, 162, 166, 168, 202, 213, 219, 507, 509, 517 i 521.

Tego samego dnia, o godzinie 21 na błoniach Stadionu Narodowego, rozpocznie się bieg 4F Piątka Praska. Jak podaje Ratusz, jego trasa będzie prowadzić ulicami: J. Zamoyskiego, Targową, K. Marcinkowskiego, Jagiellońską i ks. I. Kłopotowskiego.  Zakończenie wydarzenia planowane jest po godzinie 24. 

Pożegnanie Grzegorza Miecugowa. Wybitny dziennikarz zmarł w wieku 61 lat

Więcej o:
Komentarze (13)
Rozpoczyna się BMW Półmaraton Praski. Utrudnienia w ruchu przez cały weekend
Zaloguj się
 • wmr2000

  Oceniono 21 razy 9

  Czy firma BMW zapłaci za zajęcie ulic? Czy będzie się reklamować za darmo?

 • bartek8241

  Oceniono 12 razy 4

  Primo - kochana Gazeto, zatrudniaj miejscowych znających nazwy ulic, a nie tanich słoikowych dorobkowiczów. Nie ma ulicy Sokoła na Pradze, jest Sokola przez L.

  Secondo - nie kumam idei organizowania biegów w centrach miast. Co to za radocha wdychac CO, NO i inne frykasy? Pomijam paraliż miasta ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX