Wydarzenia w Warszawie - Weekend. Festiwal Singera i Burakowska 14 kończy sezon. Redakcja poleca

Mimo że wakacje już się skończyły, pierwszy weekend września wciąż obfituje w wiele atrakcji dla osób przebywających w stolicy. Burakowska 14 kończy sezon, a w Warszawie wciąż trwa Festiwal Singera.

W weekend będziecie mogli także skorzystać z wielu eventów przygotowanych z myślą o najmłodszych. Organizowane będą m.in. Dni Małego Lotnictwa oraz różnego rodzaju spektakle teatralne dla dzieci. 

1 września w piątek

LEGO ® Festiwal

W ten piątek, w centrum handlowym Blue City, rozpocznie się festiwal klocków LEGO ®, który potrwa aż do 19 września. Podczas imprezy najmłodsi będą mogli tworzyć fantastyczne konstrukcje pod okiem doświadczonych animatorów. Do dyspozycji odwiedzających zostanie oddana także specjalna wystawa figur z klocków. 

Impreza trwa od godziny 11 do 19. Wstęp jest całkowicie bezpłatny. 

Lego FestivalLego Festival Fot. Materiały promocyjne organizatora

"Biblia: Księga Rodzaju 1,1-50,26" - premiera w Nowym Teatrze

Nowy Teatr zaprasza na premierę spektaklu "Biblia: Księga Rodzaju 1,1-50,26" . Jest to unikalne połączenie warsztatów plastycznych i przedstawienia teatralnego.Jest to pierwsza część planowanego tryptyku biblijnego.

Organizatorzy piszą o spektaklu: "Tryptyk jest poważną propozycją teatralną dla wszystkich w wieku od 6 lat. To teatr adresowany również do dzieci, ponieważ kompletna kultura nie może ignorować dzieci."

Reżyserem przedstawienia jest Michał Zadara. W rolach głównych wystąpią m.in. Paulina Holz i Robert Koszucki. 

Spektakl rozpoczyna się o godzinie 18. Bilet kosztuje 35 zł. 

"Cannes jest w Muranowie"

W ramach cyklu "Cannes jest w Muranowie", w warszawskim Kinie Muranów, przez cały weekend, wyświetlane będą nagrodzone na ostatnim festiwalu w Cannes. Widzowie będą mieli szansę obejrzeć m.in. "The Square", "Happy End" i "120 uderzeń serca" 

Ceny biletów wynoszą od 20 do 22 zł

Kadr z filmu 'The Square'Kadr z filmu 'The Square' Fot. Materiały promocyjne organizatora

"Dajcie mi tenora!" w Teatrze Capitol 

W Teatrze Capitol będzie mieli szansę obejrzeć spektakl "Dajcie mi tenora!" w wersji z angielskimi napisami. To świetna komedia, która święciła sukcesy na Broadwayu i West Endzie. W głównych rolach wystąpią m.in. Katarzyna Skrzynecka, Artur Chamski, Grzegorz Chalama i Marta Wierzbicka.

Przedstawienie rozpoczyna się o 19. Bilety kosztują od 39 do 150 zł.

'Dajcie mi tenora!' w Teatrze Capitol'Dajcie mi tenora!' w Teatrze Capitol Fot. Materiały promocyjne Teatru Capitol

Rewia Filmowa „Hollywood na Foksal" w Teatrze Sabat

Teatr Sabat zaprasza na spektakl muzyczno-baletowy przygotowany przez Małgorzatę Potocką. Podczas przedstawienia widzowie usłyszą motywy muzyczne z tak popularnych filmów, jak "Blues Brothers", "Casablanca", "Moulin Rouge", czy "Titanic". 

Po spektaklu odbędzie się, zapowiadany przez organizatorów, dancing. Przedstawienie zaczyna się o 19.30. Bilety wstępu od 140 do 250 zł

Rzeka światła 

W amfiteatrze na bulwarze gen. Pattona odbędzie się wieczorem specjalny pokaz światła w oryginalnej oprawie muzycznej. Event odbywa się niedaleko Centrum Nauki Kopernik. Podczas pokazu swoją premierę będzie miał utwór i wideoklip "Dziki Brzeg" z udziałem Piotra Zioły. Wydarzenie stanowi element stołecznych obchodów Roku Rzeki Wisły

Start: 20.30. Wstęp jest bezpłatny. 

Rzeka światła. Wizualizacja wieczornego pokazuRzeka światła. Wizualizacja wieczornego pokazu Fot. Materiały promocyjne organizatora

Polish Oldschool Party w Hydrozagadce

Warszawski klub Hydrozagadka zaprasza na imprezę w dawnym stylu. W piątkowy wieczór będziecie mogli bawić się do najlepszych, polskich hitówz lat 60-tych, 70-tych, 80-tych i 90-tych. "Poruszamy się w stylistyce pop i rock. Disco-polo odpada!" - piszą organizatorzy. 

Start: godzina 21 Bilety: 5 zł do 23.00 i 10 zł od 23.00

Burakowska 14 świętuje zakończenie sezonu

W piątek odbędzie się oficjalne zakończenie sezonu w Burakowskiej 14 - dawnych halach na styku styku Śródmieścia, Żoliborza i Woli, które stały się ważnym miejscem na kulturalnej mapie Warszawy. W ramach imprezy od godziny 19 do 20 obejrzycie seanse filmowe z muzyką na żywo, a po 20 odbędzie się koncert duetu "Simple Tales" w składzie: Szymon Nidzworski (saksofon) i Aleksander Dębicz (fortepian). 

Wstęp jest całkowicie bezpłatny 

Burakowska 14 świętuje zakończenie sezonuBurakowska 14 świętuje zakończenie sezonu Fot. Adam Burakowski / materiały promocyjne organizatora

2 września w sobotę 

Joga i medytacje w Łazienkach Królewskich 

W sobotni poranek, w ogrodzie przy Folwarku, odbędą się zajęcia jogi i medytacji. Zajęcia prowadzi trener programów Fundacji Art of Living Polska, Joanna Sienicka. 

Start: 9.15. Wstęp jest całkowicie bezpłatny 

Dni Małego Lotnictwa na Bemowie 

Bemowskie Centrum Kultury zaprasza w sobotę na Dni Małego Lotnictwa. Podczas imprezy odbędą się Zawody Modeli Akrobacyjnych Latających na Uwięzi i Zawody Modeli do walki powietrznej Aircombat. 

Impreza odbywa się na terenie lotniska Bemowo od godziny 9. Wstęp wolny. 

Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Warszawy w "Wariata"

Łowcy Wrażeń organizują Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Warszawy w "Wariata". Impreza odbędzie się na Targówku przy ul. Geodezyjnej 76. Organizatorzy piszą o wydarzeniu:

"Gra w "wariata" czyli bieganie dookoła stołu do ping-ponga w celu przebicia w swojej turze piłeczki na drugą stronę. Kto nie odbił ten odpadał. Tyle i aż tyle zasad było potrzebne do mega zabawy.

Łowcy Wrażeń chcą Wam przypomnieć ile "funu", może dać coś tak prostego, a jednocześnie tak szalonego".

Impreza odbędzie się w godzinach 12:30 - 15:00. Wstęp jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rezerwacji. 

Ghelamco Boules Cup

W pierwszy wrześniowy weekend plac Europejski zamieni się w wielką przestrzeń turniejową pétanque – słynnej francuskiej gry towarzyskiej. 

W sobotę 2 września rozegrany zostanie Ghelamco Boules Cup 2017 – jeden z najważniejszych w tym sezonie turniejów buli w Polsce, w którym zmierzą się licencjonowani gracze z całej Polski. Kolejnego dnia, w niedzielę, odbędą się rodzinne gry i zabawy podczas wydarzenia Ale Bule!otwarte dla wszystkich mieszkańców Warszawy. 

Narodowe Czytanie w Parku Saskim 

O godzinie 12 rozpocznie się Narodowe Czytanie, ogólnopolska akcja mająca promować polską literaturę. Tym razem wybrano "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Event odbędzie się w Ogrodzie Saskim i rozpocznie go para prezydencka. W czasie wydarzenia wystąpi także grupa Zakopower. 

Tymon Tymański w ramach festiwalu Otwarta Ząbkowska 

Organizatorzy festiwalu Otwarta Ząbkowska zapraszają na koncert Tymona Tymańskiego. Wydarzenie odbędzie się w Ogrodzie Ząbkowska i potrwa od 20 do 21.30. To jeden z ostatnich eventów w ramach festiwalu. 

Otwarta Ząbkowska 2017Otwarta Ząbkowska 2017 Fot. Materiały promocyjne organizatora

Festiwal Warszawa Singera

Przez pierwsze trzy dni września w Warszawie wciąż trwa Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. W sobotę od 16.30 do 18.30 odbędzie się spacer muzyczny ulicami Warszawy na trasie Róg Długiej i Bohaterów Getta → ul. Tłomackie → Pl. Bankowy 1 → ul. Marszałkowska → Plac Grzybowski. Oprócz tego możecie wybrać się na koncerty jazzowe w ramach Singer Jazz Festival, spektakle teatralne oraz spotkania i prelekcje z ciekawymi ludźmi. 

W niedzielę zaś czeka na was m.in. zwiedzanie cmentarza żydowskiego na Bródnie z przewodnikiem, wykład Ambasador Izraela, program muzyczno-kabaretowy Teatru Żydowskiego, warsztaty języka hebrajskiego dla dzieci oraz koncert finałowy na Placu Grzybowskim Dawid D'or & Miri Mesika

Więcej informacji dotyczących konkretnych eventów znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu.

Festiwal Warszawa SingeraFestiwal Warszawa Singera Fot. Materiały promocyjne organizatora

3 września w niedzielę 

Koncert z cyklu "W Brzask" w Królikarni

W niedzielę, o piątej rano, w Królikarni odbędzie się kolejny koncert z cyklu "W Brzask". Tym razem wystąpią przed wami Maciej Piszek i Alina Mleczko, grający na fortepianie, saksofonie altowym i akordeonie. 

Wstęp jest całkowicie bezpłatny 

"Jaś i Małgosia" w Teatrze Kamienica 

Teatr Kamienica zaprasza na spektakl "Jaś i Małgosia", na podstawie kultowej baśni dla dzieci. Przedstawienie jest skierowane do widzów w wieku od 3 do 8 lat. 

Spektakl rozpoczyna się o godzinie 16. Bilety kosztują od 45 do 55 zł.

Niesamowita Cytadela spacer z Praską Ferajną 

Praska Ferajna organizuje spacer "Niesamowita Cytadela", który pozwoli wam poznać wszystkie tajemnice i ciekawostki dotyczące Cytadeli Warszawskiej. Przechadzka rozpoczyna się o godzinie 15 i ma potrwać około półtorej godziny. Waszym przewodnikiem będzie Mariusz Prządak. 

Start: ul. Krajewskiego, róg ul. Wybrzeże Gdyńskie (pod kaponierą). Spacer nie jest biletowany. 

Niezwykła CytadelaNiezwykła Cytadela Fot. Praska Ferajna

Farnace - III Festiwal Oper Barokowych

W ramach, rozpoczynającego się w ten weekend, III Festiwalu Oper Barokowych, w Muzeum Łazienki Królewskie, zaprezentowana zostanie opera Antoniego Vivaldiego "Farnace". Jak piszą organizatorzy: "W warstwie muzycznej będzie to uczta dla miłośników głosu mezzosopranowego, któremu dedykowanych jest pięć z siedmiu partii w tej operze."

Spektakl rozpoczyna się o godzinie 18. Bilety kosztują od 106 zł.

III Festiwal Oper BarokowychIII Festiwal Oper Barokowych Fot. materiały promocyjne organizatora

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o: