Wywlekli kierowcę autobusu z kabiny i zaczęli bić kijem bejsbolowym. Bo zabronił im pić

W niedzielę na pętli autobusowej pięciu mężczyzn pobiło kijem bejsbolowym i pałką teleskopową kierowcę autobusu. Bo nie pozwolił im pić w pojeździe.

O zdarzeniu poinformował reporter portalu TVN Warszawa. Do zdarzenia doszło w niedzielę rano ok. 7:00 na pętli tymczasowej przy ul. Witebskiej stworzonej na potrzeby budowy metra.

Informacje o incydencie potwierdził rzecznik MZA. Jak mówi, kierowca został pobity, bo zwrócił uwagę, że nie wolno pić alkoholu na pętli autobusowej.

Pięciu mężczyzn, do których kierowana była uwaga, odeszło na chwilę. Zaraz jednak powrócili do autobusu. W rękach mieli kij bejsbolowy i pałkę teleskopową. Wywlekli kierowcę z kabiny i zaczęli go bić.

Mieli pod 2 promile 

Zaraz po zdarzeniu kilka załóg policji szukało sprawców według rysopisu, który przekazał kierowca.

Jak potwierdza w rozmowie z Metrowarszawa.pl Monika Brodowska, po godzinie od wezwania funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn w wieku 17, 22 i 35 lat. - Mieli po ok. 2 promile alkoholu we krwi - informuje.

- W dalszym ciągu trwają poszukiwania pozostałych osób mogących mieć związek ze sprawą - dodaje. 

- W poniedziałek sprawa zostanie przekazana do prokuratury. Postępowanie będzie prowadzone w kierunku pobicia - mówi Brodowska.

Kierowca, po przebadaniu przez lekarza, został wypisany do domu.

Więcej o: