W Warszawie powstał sklep, który sprzedaje mięso dla muzułmanów. To pierwszy taki punkt w Polsce

Jak poinformował PortalSpozywczy.pl, sklep Harbi Meat wprowadza do Polski produkty halal. Pierwszy sklep z mięsem dla muzułmanów będzie się mieścić w Warszawie.

Jak czytamy na portalu, rynkową nowością, która coraz częściej pojawia się w zestawieniach i raportach, jest pozyskiwane z uboju rytualnego mięso halal. Ta metoda, w przeciwieństwie do tradycyjnej, niemal całkowicie pozbawia je krwi.

Nie tylko dla muzułmanów i turystów

Jak tłumaczy serwis, oferta mięsna firmy to w naszym kraju nowość. Docelowym klientem mają być jednak nie tylko muzułmanie i turyści. Według firmy zainteresowani produktami halal mają być też Polacy szukający nowych smaków w kuchni bliskowschodniej.

"Polacy w coraz większym stopniu przekonują się do rozmaitych propozycji bliskowschodniej kuchni, w której podstawę stanowi najwyższej jakości mięso pozyskane w tradycyjny sposób" - czytamy na portalu.

Specjalność - sezonowana wołowina

Firma Harbi Meat zajmuje się produkcją oraz sprzedażą hurtową i dystrybucją mięsa dla odbiorców na terenie Warszawy i całej Polski. Właściciel prowadzi też sklep mięsny online. Klientami sieci dystrybucyjnej są restauracje, lokale gastronomiczne i sklepy detaliczne. 

Oferta mięsna sklepu obejmuje, m.in.: wątróbki, udka, szaszłyki i polędwiczki, a specjalnością sklepu jest sezonowana wołowina.

Jak tłumaczy Wikipedia, halal w kulturze zachodniej znany jest jednak jako sposób odżywiania się muzułmanów, podobny do żydowskiej koszerności czy ital dla rasta. Koran kategorycznie zakazuje spożywania krwi, mięsa wieprzowego, padliny oraz wymaga, aby zwierzęta ubijano w sposób rytualny. Całkowicie zakazane jest spożywanie alkoholu.

Sklep mieści się przy alei Krakowskiej 123.

Sejm wciąż jak twierdza. Protesty skończone, ale barierki zostały. Dlaczego?

Więcej o: