Stadion Narodowy w klipie Katy Perry. Nie zapłaciła za wykorzystanie wizerunku. Jest stanowisko PGE

W piątek głośno było na temat obecności Stadionu Narodowego w Warszawie w nowym teledysku Katy Perry. Okazało się, że artystka nie zapłaciła za wykorzystanie wizerunku obiektu. Co na to PGE Narodowy?

W nowym utworzy Katy Perry pt. 'Swish swish', który został opublikowany w czwartek, pojawia się Stadion Narodowy w Warszawie. Panorama stolicy z reprezentacyjnym obiektem otwiera klip.

 

Jak mówi w rozmowie z TVN Warszawa rzeczniczka PGE Narodowego, o ile samo pokazanie obiektu nie zdziwiło przedstawicieli PGE, tak brak zapytania o zgodę już tak.

Nawet 120 tys. zł za jednorazowe wykorzystanie wizerunku

Wizerunek obiektu jest chroniony prawem. Jednorazowe pokazanie Stadionu Narodowego może kosztować od 13 do nawet 120 tys. zł. Jeszcze wczoraj nie było wiadomo, czy PGE Narodowy podejmie jakieś kroki prawne w tej kwestii. Dziś ujawnia - ma zamiar polubownie rozwiązać sytuację. 

- Zdajemy sobie sprawę z tego, jaka jest siła w Katy Perry i w jej teledyskach, ile milionów osób może je obejrzeć, więc to jest też element promocyjny dla nas i cieszymy się z tego tytułu - przyznała w rozmowie z reporterką TVN24 rzeczniczka. Dodała również, że ma nadzieję, iż artystka poprzez pokazanie Stadionu Narodowego w swoim teledysku, w pewnym sensie zapowiedziała swój koncert w Warszawie. Żadna oficjalna informacja na ten temat nie wpłynęła.

Więcej o: