Pies zawisł na balkonie na warszawskim Wrzecionie. Przerażony przechodzień wszystko nagrał

Na balkonie znajdującym się na trzecim piętrze budynku zawisł pies. Musiała interweniować straż pożarna.

Do zdarzenia doszło około 13:50 w czwartek. Przechodnie, którzy zauważyli wiszącego z balkonu psa wezwali straż pożarną. Zwierzę ugrzęzło w barierce balkonu na 3. piętrze budynku.

Wideo z akcji ratowania psa nagrał jeden z mieszkańców i opublikował na Facebooku. Na filmie widać, jak pies próbuje się wyswobodzić. Nic jednak nie może zdziałać.

Autor wideo chciał pomóc psu. Jak pisze w poście, kiedy podszedł do policji i zapytał, dlaczego nie wyważą drzwi, ci odpowiedzieli, że "straż już jedzie". Chciał sam wspiąć się na balkon, by uratować zwierzę, ale funkcjonariusze mu zabronili.  

Jak informuje, straż pożarna przyjechała ze zbyt krótką drabiną. Twierdzi, że na nic zdała się ich spóźniona pomoc, bo po 15 minutach w końcu pojawiła się właścicielka psa, która uwolniła zwierzę.

Strażacy wydostali psa

Na stronie straży pożarnej pojawiła się notka z wydarzenia. Jak informuje SP, rzeczywiście ze względu na niewystarczającą długość drabin przystawnych na miejsce zdarzenia zadysponowano inny pojazd - SD-30 - z 30-metrową drabiną mechaniczną.

Oficer prasowy nie był w stanie powiedzieć, dlaczego od razu odpowiedni sprzęt nie dotarł na miejsce. - Sytuacja została rozpoznana dopiero po przybyciu straży pod blok na Bielanach - informuje Metrowarszawa.pl.

Jak dodał, w takich sytuacjach strażacy mają prawo wejść do mieszkania poprzez otwarcie siłowe drzwi. - Taką decyzję podejmuje jednak strażak, który jest na miejscu. Najwyraźniej uznał, oceniając całą sytuację na miejscu zdarzenia, aby nie wchodzić do środka, ale wezwać dodatkowy samochód - mówi oficer prasowy.

Jak dodaje. w trakcie dojazdu drabiny mechanicznej na miejsce zdarzenia przybyła właścicielka mieszkania, która otworzyła drzwi do mieszkania. - Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wydostali psa z barierki i przekazali go właścicielce - twierdzi.

Jak informuje funkcjonariusz, pies był wystraszony, ale nie doznał żadnych obrażeń.

Kot ugrzązł w oknie

Autor wideo komentuje akcję krótko: Patologia na Bielanach. Przypomina, że powinno się zamykać okna oraz drzwi na balkon, gdy opuszcza się mieszkanie.

Kot zakleszczył się w uchylonym oknieKot zakleszczył się w uchylonym oknie Zuzanna Oskiera

Balkony oraz okna powinny być ponadto odpowiednio zabezpieczone. Niedawno pisaliśmy o kocie, który próbując wydostać się przez uchylone okno, ugrzązł w nim. Nie miał tyle szczęścia, co pies z Bielan - na skutek wewnętrznych obrażeń zmarł. 

Sejm wciąż jak twierdza. Protesty skończone, ale barierki zostały. Dlaczego?

Więcej o: