Od 1 września darmowa komunikacja miejska dla uczniów. Co musicie zrobić, by ją uzyskać?

Od 1 września warszawscy uczniowie będą mogli korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej. Rodzice, którzy jeszcze nie złożyli wniosków o specjalne Karty Ucznia, nadal mogą to zrobić.

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że już od 1 września wprowadzone będą specjalne Karty Ucznia. Uprawniają one dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej i gimnazjum do darmowych przejazdów komunikacją miejską na terenie całej Warszawy. Oferta dotyczy zarówno uczniów mieszkających w Warszawie, ale uczących się poza miastem, jak i osób spoza stolicy, które uczęszczają do warszawskich szkół. Kart nie trzeba będzie aktywować w kasownikach.

W szkole lub punkcie ZTM

Rodzice, którzy chcą skorzystać z tej oferty, muszą złożyć specjalne wnioski w sekretariacie szkoły, lub w jednym z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM. Będą wam potrzebne: legitymacja szkolna, zdjęcie dziecka bądź też specjalne zaświadczenie wydawane przez szkołę. 

Zarząd Transportu Miejskiego specjalnie wydłużył czas w którym można składać wnioski. Pierwotnie termin wyznaczony był na 12 kwietnia.

Kończy się ważność e-hologramów 

Zarząd Tranportu Miejskiego przypomina także, że e-hologramy Młodego Warszawiaka, które można było wgrać na Karty Ucznia tracą ważność 30 września tego roku. Ich termin można przedłużyć w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM oraz mobilnych automatach biletowych. 

Teoria ewolucji zniknie z tureckich szkół. Zdaniem władz jest "zbyt trudna i kontrowersyjna"

Więcej o: