Rowery elektryczne Veturilo znowu opóźnione. Czy pojedziemy nimi jeszcze w tym sezonie?

Elektryczne rowery Veturilo miały być dostępne dla warszawiaków jeszcze przed wakacjami. Jeżeli firma Nextbike nie odda ich do użytku do końca września, zostanie na nią nałożona kolejna kara finansowa.

Jak donosi TVN Warszawa, w środę przy stacji rowerów elektrycznych przy Centrum Nauki Kopernik pojawiło się kilku pracowników. Jak poinformował TVN Zarząd Dróg Miejskich, rozpoczęły się testy nowych jednośladów. 

Miały być dostępne od czerwca

Rowery muszą zostać oddane do użytku warszawiakom do końca września, inaczej Nextbike będzie musiało zapłacić kolejną karę. Nie jest to pierwsze opóźnienie związane z wprowadzeniem elektrycznych jednośladów. Jak podawał Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, miały pojawić się na ulicach już 1 czerwca, a pierwsze zapowiedzi podawano jeszcze w lutym. Wówczas prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, mówiła:

Serdecznie zapraszam wszystkich warszawiaków do testów i przesiadki na nasze nowe rowery. W szóstym sezonie będzie ich aż 4660. Pojawi się setka nowych stacji w Śródmieściu, na Pradze i Woli oraz w dzielnicach otaczających centrum. Będą rowerki dziecięce, a od czerwca również rowery elektryczne

Rzecznik prasowy Nextbike, w rozmowie z TVN Warszawa, nie podaje konkretnego terminu wprowadzenia rowerów elektrycznych. Zaznacza, że uruchomią system jak tylko będą gotowi i zależy im, żeby od początku działał w stu procentach.

Według informacji Urzędu m.st. Warszawy, docelowo ma być dostępnych 10 stacji ze 100 jednośladami o napędzie elektrycznym. Stacje mają być ulokowane m.in. na Powiślu, Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu. 

Teoria ewolucji zniknie z tureckich szkół. Zdaniem władz jest "zbyt trudna i kontrowersyjna"

Więcej o: