Schody przy stacji Rondo ONZ od trzech miesięcy są zepsute? Metro Warszawskie się tłumaczy

Zepsute schody przy stacji Rondo ONZ nie działają tak długo, że doczekały się własnego fan page'a. Podobno nie tylko tam są awarie. Pytamy Metro Warszawskie, co się dzieje.

Zdjęcie schodów otoczonych metalową barierką umieścili na stronie na Facebooku twórcy nowego fan page'a "Zepsute schody na Rondzie ONZ". Uznali, że po trzech miesiącach od awarii schody te zasłużyły na własny profil w mediach społecznościowych. 

Twórcy fan page'a codziennie monitorują postęp w pracach naprawczych schodów. Odkąd powstał profil (23 sierpnia), sytuacja nie uległa zmianie

Szukali przyczyny awarii

Zapytaliśmy Metro Warszawskie, dlaczego schody przy stacji metra Rondo ONZ wciąż nie działają?

Jak informuje rzeczniczka Metra, aktualnie usuwana awaria schodów trwa od 3 sierpnia. "Wydłużenie czasu niezbędnego do usunięcia awarii spowodowane było szukaniem przez firmę OTIS (producenta schodów) przyczyny awarii oraz możliwości jej usunięcia" - pisze Anna Bartoń.

Jak dodaje, w tej chwili trwają prace związane z wymianą łożyska w wale napędowym. "Zgodnie z deklaracją firmy OTIS do końca sierpnia powinien nastąpić rozruch schodów" - podsumowuje.

Nowy Świat - Uniwersytet - to samo?

W komentarza pod postami pojawiła się również informacja o innych schodach, tym razem przy stacji metra Nowy Świat, które także często szwankują.

Metro Warszawskie nie odnotowało jednak w ciągu ostatnich 3 miesięcy dłuższych przestojów w funkcjonowaniu tych schodów. "Ostatnie zatrzymania biegów w dniu 7 sierpnia i 9 sierpnia  wynikały z konieczności przeprowadzenia regulacji i przeglądów" - informuje Anna Bartoń.

Mustangiem po drodze rowerowej. Skandaliczne zachowanie kierowcy w al. Wilanowskiej

Więcej o: