Kierowca zaparkował TIR-a na środku trawnika. Mieszkańcy oburzeni. "To już bezczelność"

Niecodzienna sytuacja miała miejsce 21 sierpnia na terenie miasteczka Wilanów. Kierowca TIR-a postanowił zaparkować ciężarówkę na pasie zieleni tuż przy chodniku.

Sytuacją zainteresowało się Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów, które upubliczniło zdjęcia źle zaparkowanego pojazdu na swoim oficjalnym, facebookowym profilu. 

Zdarzenie miało miejsce w pobliżu skrzyżowania al. Rzeczpospolitej z Osią Królewską, niedaleko al. Wilanowskiej. Mieszkańcy miasteczka Wilanów wydają się oburzeni zaistniałą sytuacją:

"Też to widziałam godzinę temu, od strony bloku (niewidocznej z ulicy) wyładowywał jakieś wielkie rury, ale istotnie dość wstrząsający widok" - pisze w komentarzach Joanna. 

"To jest już k****a bezczelność" - dodaje Justyna. 

Pojawiły się jednak głosy broniące zachowania kierowcy: 

"Co wy ślepi jesteście? Przecież ten TIR dostarczał towar i widać, że ma uchyloną boczną plandekę, lepiej żeby zablokował całą jezdnię na kilka godzin, by zrobić zator na pół Wilanowa?"  - pisze Jarosław

"Jak macie problem z zaparkowaniem swojego małego autka, to narzekacie... Gdzie miał zaparkować taką dużą maszyną, na drodze? To zaraz by zdjęcie było, że o matko, zaparkował na ulicy!" - uważa Paweł.

Członkowie Stowarzyszenia Mieszkańców Miasteczka Wilanów poinformowali komentujących, że wysłali już zgłoszenie w tej sprawie do Straży Miejskiej. 

"Świadek ma prawo złożyć wniosek o ściganie sprawcy" 

O komentarz poprosiliśmy rzecznika prasowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Katarzyna Dobrowolska, poinformowała nas, że Straż Miejska otrzymali zgłoszenie dotyczące TIR-a parkującego na pasie zieleni o godzinie 13. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, nie potwierdzili zgłoszenia. Katarzyna Dobrowolska przypomina jednak, że każdy świadek zdarzenia ma prawo złożyć wniosek o ściganie sprawcy wykroczenia w Oddziale Terenowym Straży Miejskiej. 

Mustangiem po drodze rowerowej. Skandaliczne zachowanie kierowcy w al. Wilanowskiej

Więcej o:
Komentarze (72)
TIR zaparkowany na środku trawnika w Miasteczku Wilanów. Mieszkańcy oburzeni.
Zaloguj się
 • hippolitt.kwass

  Oceniono 107 razy 89

  Oczywiście że ma zaparkować na jezdni, tam jest miejsce dla samochodów

 • doss

  Oceniono 57 razy 49

  taka sama bezczelność, jak parkowanie aut osobowych na trawnikach. Jak już piętnować, to wszystkich.....

 • iarna

  Oceniono 61 razy 45

  Jesteśmy narodem bezczelnych tumanów rządzonych przez analogiczne klony. Wszyscy wszystkich maja w doopie, każdy jest pan i władca.
  Taki kraj, tacy ludzie.
  Ciekawe czy ten sam buc zaparkowałby tak samo gdzieś w Monachium czy Brukseli.

 • glas.rothar

  Oceniono 45 razy 33

  proste. zajęcie jezdni na potrzeby wyładunku kosztuje, a rozjechanie trawy nic nie kosztuje, bo nawet mandatu nie dostanie.

 • mieszkanieak2

  Oceniono 28 razy 24

  jesli Straz Miejska nie poteierdzila (nie bylo juz TIRa?) to znaczy, ze bardzo dlugo jechali. TIR stal tsm bardzo dlugo. Powinien odnowic trawe. to sa realne koszty

 • iwa3543

  Oceniono 29 razy 19

  Trawnik to nie jest miejsce do parkowania samochodów. Proste. Jak nie możesz gdzieś zaparkować to musisz sobie poszukać miejsca do zaparkowania.

 • zigzaur

  Oceniono 19 razy 15

  Obciążyć kosztami naprawy trawnika z krawężnikami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX