Wydarzenia w Warszawie - Weekend. Koncert Voo Voo, Festiwal Singera. Redakcja poleca

Warsztaty dla dzieci, piknik na Placu Zamkowym i Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. W ostatni weekend sierpnia warszawiacy mogą wręcz przebierać w ciekawych atrakcjach.

Zakończenie wakacji to doskonały czas dla osób szukających ciekawych wydarzeń kulturalnych w Warszawie. W ten weekend odbywają się ostatnie edycje wielu cyklicznych, letnich imprez. Warto się z nimi zapoznać. 

25 sierpnia w piątek

„#przestrzeń #światło #czas #2D #3D #video” w Galerii XX1

25 sierpnia w Galerii XX1 zaprezentowana zostanie wystawa prac Andrzeja Jakuba Olejniczaka, znanego artysty wizualnego. Duża część prezentowanych dzieł jest powiązana z cyklem "Struktury Otwarte", stworzonym w latach 80. Olejniczak w swoich pracach ujawnia związki pomiędzy przestrzenią a kolorem.

Wystawa jest czynna od godziny 11 do 17. Pozostanie otwarta do 30 września. Wstęp jest wolny. 

Andrzej Jakub Olejniczak '#przestrzeń #światło #czas #2D #3D #video'Andrzej Jakub Olejniczak '#przestrzeń #światło #czas #2D #3D #video' Fot. Mazowiecki Instytut Kultury

"Czas barbarzyńców" w Teatrze Współczesnym 

Warszawski Teatr Współczesny zaprasza na prapremierę spektaklu "Czas barbarzyńców" (org. "When the barbarians came") napisanego przez popularnego, brytyjskiego artystę Dona Taylora. Przekładu sztuki dokonał Andrzej Zieliński, a reżyserii podjął się Jarosław Tumidajski. W spektaklu udział wezmą m.in. Katarzyna Dąbrowska, Monika Kwiatkowska i Dariusz Dobkowski. 

Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 19. Bilety kosztują od 40 do 78 zł.

Czas barbarzyńcówCzas barbarzyńców Fot. Teatr Współczesny

"Bóg mordu" w Teatrze 6. piętro

W Teatrze 6. piętro odbędzie się przedstawienie "Bóg mordu". To emocjonalny spektakl dotyczący rodzicielstwa i stosunków panujących wewnątrz małżeństwa. W obsadzie zobaczymy m.in. Michała Żebrowskiego, Cezarego Pazurę i Annę Dereszowską. 

Spektakl zaczyna się o godzinie 19. Ceny biletów wynoszą od 80 do 150 zł. 

Festiwal Światła w Łazienkach Królewskich 

W ramach odbywającego się w Łazienkach Królewskich Festiwalu Światła, Warszawiacy będą mogli po raz kolejny wybrać się na spacer po ogrodzie chińskim. Przechadzka będzie połączona z podziwianiem "chinoiserii", tradycyjnych przedmiotów w stylu wschodnim. 

Start o godzinie 18. Wstęp jest całkowicie bezpłatny. 

Praski Blues - koncert w Parku Skaryszewskim 

Centrum Promocji Kultury Praga-Południe rozpoczyna trzecią edycję imprezy Praski Blues. Podczas jej trwania uczestnicy będą mogli zapoznać się z różnymi odmianami tego popularnego gatunku muzycznego. W piątek zespołem prowadzącym będzie Stanisław Piętka Band w składzie: 

Bartosz Łęczycki - harmonijka
Stanisław Piętka - klawisze, śpiew
Grzegorz Kopka - gitara
Wojciech Ruciński - bas
Tomasz Szafrański - perkusja.

Po koncercie ma odbyć się jam session. Event rozpoczyna się o godzinie 19 w muszli koncertowej na terenie Parku Skaryszewskiego. Wstęp jest darmowy. 

"Miłości Chopina" w Teatrze Scena 

Teatr Scena zaprasza na przedstawienie "Miłości Chopina" w którym udział wezmą, obok aktorów, studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Spektakl odbędzie się w języku angielskim. Podczas wydarzenia grana będzie na żywo muzyka polskiego kompozytora. 

Przedstawienie odbędzie się o godzinie 19 w Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu. Koszt biletu to 80 zł. 

Spacer po ogrodach królewskich w Wilanowie 

Muzeum Pałacu Króla Jana III zaprasza na wieczorną przechadzkę po królewskich ogrodach. Jak zapewniają organizatorzy, właśnie wieczorami tereny wokół pałacu prezentują się najpiękniej. 

Start o godzinie 19. Bilet wstępu kosztuje od 3 do 5 zł. 

Depeche Mode Party 

Klub Hydrozagadka organizuje w piątkowy wieczór imprezę poświęconą twórczości zespołu Depeche Mode. Podczas eventu będziecie mogli bawić się przy najważniejszych hitach grupy. 

Impreza rozpoczyna się o godzinie 22. Wstęp kosztuje od 5 do 10 zł. Osoby z list FB wchodzą za darmo. 

Wernisaż i koncert na pl. Defilad, Warszawa Singera 

W piątek rozpoczyna się Festiwal Warszawa Singera, jedno z największych wydarzeń  poświęconych kulturze żydowskiej w Polsce. W ramach imprezy w Teatrze Żydowskim wystawiony zostanie spektakl "George & Ira Gershwin" w reżyserii Jana Szurmieja. Przedstawienie można obejrzeć o 17.30 i 20.30. Oprócz tego na Placu Defilad odbędzie się koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. O godzinie 18 zaś zacznie się wernisaż wystawy "Portret synoptyczny Sally'ego Perela, Żyda z Hitlerjugend". Wystawa mieści się w Akademii Sztuk Pięknych. Wstęp na dużą część wydarzeń jest bezpłatny. 

Festiwal Warszawa SingeraFestiwal Warszawa Singera Fot. Materiały promocyjne organizatora

26 sierpnia w sobotę 

„A co to? A kto to?" - warsztaty dla dzieci ze spektrum autyzmu w pałacu w Wilanowie 

Muzeum organizuje specjalne wydarzenie dla dzieci ze spektrum autyzmu. Podczas warsztatów będą miały szansę lepiej poznać przeszłość Pałacu w Wilanowie. W planach jest dużo gier i zabaw manualnych. Warsztaty "A co to? A kto to?" składają się z 10 comiesięcznych spotkań i są przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat.

Start: 9.30. Wstęp wolny. 

Warszawa wraca do szkoły

W sobotę, od 10 do 18, w Pałacu Kultury i Nauki odbywa się impreza dla najmłodszych "Warszawa wraca do szkoły". Na uczestników czeka wiele najróżniejszych atrakcji m.in. Multimedialna Strefa Nauki, zajęcia kulinarne i koncerty muzyczne. 

Bilet wstępu kosztuje 10 zł.

"Światy równoległe" w Teatrze Małego Widza 

Teatr Małego Widza zaprasza na spektakl dla najmłodszych "Światy równoległe", który opowie dzieciom o tajemnicach przedmiotów życia codziennego. Podczas przedstawienia wykonywana będzie muzyka na żywo. Część spektaklu zostanie poświęcona na zabawę z młodymi widzami. 

Start: godzina 10. Wydarzenie potrwa około 45 minut. Bilet kosztuje 45 zł. 

Happening w Teatrze Baj

W ten weekend odbędzie się w Teatrze Baj specjalny happening artystyczny w reżyserii Ewy Piotrowskiej. Podczas wydarzenia na korytarzach budynku aktorzy będą snuć opowieści o przeszłości teatru. 

Spektakl rozpoczyna się o 19.30. Wstęp jest darmowy, ale trzeba wcześniej zarezerwować wejściówki. 

HappeningHappening Fot. Teatr Baj

Monodram „Pięknie, ładnie” na Placu Defilad 

Na Placu Defilad odbędzie się monodram "Pięknie, ładnie" autorstwa Teatru Porywacze Dział. Na scenie wystąpi Katarzyna Pawłowska, a reżyserem jest Maciej Adamczyk. Twórcy są laureatami 14. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego.

Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 20. Wstęp wolny. 

"Hamlet" Macieja Englerta w Teatrze Współczesnym 

Warszawscy miłośnicy teatru ponownie będą mogli zobaczyć "Hamleta" w reżyserii Macieja Englerta. Kolejne interpretacje jednego z najsłynniejszych tekstów Szekspira nadal przyciągają i fascynują widzów. W tytułowej roli wystąpi Borys Szyc. 

Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 18.30 i trwa prawie 4 godziny. Bilety kosztują od 68 do 78 zł.

HamletHamlet Fot. Teatr Współczesny

Małpoludy + James Button Band w Warszawie

W pubie Potok organizowany koncert zespołów Małpoludy i James Button Band. Obie grupy grają świetną muzykę z pogranicza vintage rocka i alternatywy. Wydarzenie promuje wydanie pierwszych płyt przez oba zespoły. 

Start o godzinie 20. Wstęp kosztuje 10 zł. 

Filmowa Stolica Lata 

To już ostatnie chwile, aby skorzystać z bogatej oferty Filmowej Stolicy Lata. W tę sobotę na seansach plenerowych będą wyświetlane prawdziwe hity. Warszawiacy obejrzą m.in. "127 godzin", komedię "Szefowie, wrogowie" i "Deadpoola". Wstęp na każdy z pokazów jest całkowicie darmowy. 

Sobota z Festiwalem Singera 

Przez całą sobotę w stolicy organizowane są kolejne wydarzenia związane z Festiwalem Warszawa Singera. Organizowane są specjalne warsztaty plastyczne dla dzieci, piknik sąsiedzki "Odkrywamy Muranów", wykłady oraz spektakle Teatru Żydowskiego i koncerty muzyczne. Wstęp na większość wydarzeń odbywających się w ramach festiwalu jest bezpłatna. 

27 sierpnia w niedzielę 

"Ogrodowy zawrót głowy" w Teatrze Małego Widza 

Teatr Małego Widza zaprasza dzieci w wieku od 1 do 5 lat na spektakl "Ogrodowy zawrót głowy". Podczas przedstawienia dzieci poznają interesujące ciekawostki dotyczące hodowania roślin i warzyw w ogrodzie. Najmłodsi będą mogli bezpośrednio wziąć udział w zabawie. 

Spektakl odbywa się o godzinie 10 i trwa ok. 45 minut. Bilet kosztuje 45 zł. 

Leniwa niedziela z Canalettem

W Fotoplastikonie, przy Al. Jerozolimskich, organizowane są warsztaty poświęcone osobie Bernarda Belotta, znanego jako Canaletto - malarza na dworze Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzięki uczestnictwu w imprezie zobaczycie, na przykładach twórczości artysty, jak przez wieki zmieniała się stolica. 

Warsztaty rozpoczną się o godzinie 11. Wstęp wolny. 

Piknik z klimatem na Placu Zamkowym 

W godzinach od 11.30 do 16.30 odbędzie się X edycja "Pikniku z klimatem" organizowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Impreza jest wydarzeniem ekologiczno-kulturalnym, które ma zachęcić uczestników do dbania o środowisko. Czeka na was wiele ciekawych atrakcji m.in. wielkoformatowa gra w "statki" oraz specjalne koncerty muzyczne dla najmłodszych. 

Wstęp jest całkowicie bezpłatny. 

Piknik z klimatemPiknik z klimatem Fot. materiały organizatora

7 sztuk, czyli akt dla Warszawy

Impreza cykliczna, podczas której prezentowane są wszystkie spektakle aktualnie grane przez Teatr Akt. Podczas eventu odbywają się także inne atrakcje m.in. warsztaty gry na bębnach. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 16. Wstęp wolny. 

Powsińskie Dożynki

Od 11.30 do 21, w Domu Pracy Twórczej w Powsinie, odbywać się będą tradycyjne dożynki. Podczas imprezy na uczestników czekają różnorodne wydarzenia m.in. korowód dożynkowy, musztra Orkiestry Miejskiej oraz występy Centrum Kultury Wilanów. 

Uczestnictwo w dożynkach jest bezpłatne. 

Koncert zespołu Voo Voo 

W Pokoju na lato, położonym przy Muzeum Powstania Warszawskiego, odbędzie się koncert prawdziwej legendy polskiej sceny muzycznej - zespołu Voo Voo. Grupa Wojciecha Waglewskiego kończy w ten sposób swoją letnią trasę. Podczas występu usłyszymy zarówno stare hity, jak i utwory pochodzące z ich najnowszej płyty. 

Koncert rozpocznie się o godzinie 20 i potrwa około 3 godziny. Wstęp jest bezpłatny. 

Trasa koncertowa Voo VooTrasa koncertowa Voo Voo Fot. Materiały prasowe organizatora

Kroke & Slawek Berny & Anna Maria Jopek- Festiwal Singera

W niedzielę będziecie mogli wziąć udział w kolejnych wydarzeniach w ramach  Festiwalu Warszawa Singera. Teatr Żydowski o godz. 15 wystawia dyptyk "Dybuk" i "Malowany ptak. Do tego organizowane będą m.in. warsztaty dla dzieci i wykłady i wernisaż.

W Teatrze Kwadrat od godziny 16 trwać będzie koncert muzyczny na którym wystąpi zespół Kroke, Slawek Berny oraz Anna Maria Jopek. Koncert jest biletowany. 

Big Ben zabił po raz ostatni. Najsławniejszy zegar świata czekają 4 lata remontu

Więcej o: