Uber zaoferuje warszawiakom lot helikopterem. Już w tym tygodniu

Podziwiaj stolicę z lotu ptaka! Uber w tym tygodniu umożliwi swoim użytkownikom skorzystanie ze śmigłowca. Akcja "Uberkopter" obejmie kilka największych, polskich miast, w tym Warszawę.

Już w tym tygodniu rozpoczyna się akcja "Uberkopter" podczas której użytkownicy popularnej aplikacji będą mogli odbyć lot śmigłowcem. Event organizowany jest w kilku polskich miastach: Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Trójmieście, Konurbacji Śląskiej oraz Warszawie. Akcja trwa od 22 do 24 sierpnia. 

"Spodziewany się wielu chętnych"

Mieszkańcy stolicy będą mogli skorzystać z lotu helikopterem 23 sierpnia od godziny 13.30 do 16. Osoby zainteresowane będą musiały w wymienionych wyżej godzinach ustalić punkt odbioru i użyć ikony helikoptera w aplikacji. Kierowca przewiezie pasażera na lotnisko, a po zakończonym locie odwiezie z powrotem w miejsce złożenia zamówienia.

Uber zaznacza, że spodziewają się wielu chętnych, ale możliwość odbycia lotu będzie uwarunkowana od dostępności śmigłowców. "Nie przestawajcie próbować" - radzi biuro prasowe. 

Lot nad Warszawą

Osoba, która zamówi Uberkopter będzie mogła zabrać na pokład jedną osobę towarzyszącą. Lot zajmie około 15 minut, a jego koszt wyniesie 20 zł. Firma wprowadziła pewne ograniczenia dotyczące skorzystania z usługi: waga pasażerów nie może przekroczyć 210 kilogramów. Uber odradza podróż także osobom niepełnoletnim, nieodpornym na stres oraz kobietom w zaawansowanej ciąży. Do śmigłowca nie można też zabierać dodatkowego bagażu.

Wszystkie usługi lotnicze będą świadczone przez firmę Aeroheli GMBH.

Więcej o: