Od niedzieli spore zmiany w komunikacji. Tramwaje wracają w Al. Jerozolimskie. Gdzie ich nie będzie?

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że 20 sierpnia tramwaje wracają w Al. Jerozolimskie w związku z końcem prac na skrzyżowaniu z Żelazną i pl. Starynkiewicza. Tramwaje nie pojadą za to przez rondo Starzyńskiego.

W niedzielę 20 sierpnia tramwaje wrócą w Aleje Jerozolimskie. Zakończyły się bowiem prace przy modernizacji rozjazdów na skrzyżowaniu z ul. Żelazną i pl. Starynkiewicza. Tramwaje będą kursować pomiędzy rondem Waszyngtona a pl. Zawiszy oraz na ul. Targowej od al. "Solidarności" do ul. 11 listopada.

Przez rondo Starzyńskiego nie przejedzie żaden tramwaj

Również od 20 sierpnia wyłączony zostanie ruch tramwajów od ronda Starzyńskiego do ronda Zgrupowania AK "Radosław", na ul. Międzyparkowej od gen. Andersa do Słomińskiego oraz na Jagiellońskiej od ronda Starzyńskiego do Ratuszowej.

Przez najbliższe tygodnie przez rondo Starzyńskiego nie przejedzie żaden tramwaj. Na rondzie rozpoczyna się kolejny etap prac przy budowie nowych i modernizacji istniejących rozjazdów.

Zmiany, zmiany

Zmienia się bardzo dużo. Nowe trasy zyskają linie 1, 18 i 24. Na stare trasy wracają tramwaje nr 3, 4, 7, 9, 22, 25. Linie 10, 20, 35 i 44 dalej będą jeździły zmienionymi trasami. Tramwaj nr 23 również wraca na zmienioną trasę. Zawieszone jest kursowanie linii 6, 11 i 28, a linie 74, 76 i Z-7 (autobusowa) zostały zlikwidowane. Pojawiają się nowe linie 71 i Z11 (autobusowa)

Wszystkie zmiany tras wraz ze szczegółami znajdziecie na stronie ZTM.

W biały dzień ukradli rowery ze strzeżonego osiedla. Poszkodowany poszukuje sprawców

Więcej o: