W biały dzień ukradli rowery ze strzeżonego osiedla. Poszkodowany poszukuje sprawców

Troje podejrzanych dokonało kradzieży rowerów w warszawskich Włochach. Całe wydarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Poszkodowany szuka sprawców na własną rękę.

Sytuacja miała miejsce 10 sierpnia w godzinach popołudniowych. Jak widać na nagraniu, trzy osoby (dwóch mężczyzn i kobieta) przedostały się przez bramę wyjazdową, podeszły do stanowiska na rowery i przecięły linki zabezpieczające. Następnie, bez problemów, odjechali skradzionymi jednośladami. 

Całą sytuację zarejestrowały kamery monitoringu znajdujące się na osiedlu. Właściciel dwóch ukradzionych rowerów, postanowił poszukać złodziei na własną rękę. Nagranie z monitoringu udostępnił w serwisie Youtube oraz na Wykop.pl. Poszkodowany za pomoc w identyfikacji sprawców zaoferował 1000 złotych nagrody. 

"Strażnik nic nie widział"

Osiedle jest strzeżone, monitorowane chyba przez 16 kamer  - mówi właściciel w rozmowie z metrowarszawa.pl - W przypadku kradzieży moich rowerów złodzieje dostali się bramą wyjazdową, przy której strażnika z reguły nie ma, chyba że znajdzie się tam w trakcie obchodu osiedla. Jeden z chłopaków przeskoczył przez bramę i otworzył pozostałej dwójce. Chyba nie widział tego żaden z mieszkańców. Cała trójka spokojnie maszerowała przez osiedle.

Całe osiedle jest pilnowane przez jednego pracownika ochrony.

 - Ochroniarz w tej konkretnej sytuacji tłumaczy się, że nie widział ani momentu przeskakiwania przez bramę pierwszego ze złodziei, ani samej kradzieży, bo był w toalecie - mówi poszkodowany.

Zapytaliśmy także jak to się stało, że przed uciekającymi złodziejami otworzyła się brama wyjazdowa. 

- Bramę otworzył wyjeżdżający autem lokator z osiedla. Widać to z innej kamery, ale żeby nie wydłużać nagrania, nie zamieściłem tego w filmiku na Youtube - tłumaczy poszkodowany.

"Na razie nic nie ustalono"

Właściciel rowerów zaznaczył, że nagrania w pełnych wersjach z czterech kamer przekazał policji w kilkanaście godzin po kradzieży, ale na razie nic nie ustalono.

- W tym roku była to pierwsza kradzież na naszym osiedlu. W ubiegłym roku skradziono kilka rowerów, w tym jeden mój - dodaje.

Oficer prasowy Edyta Wisowska z Komendy Rejonowej Policji III potwierdziła odebranie zgłoszenia w sprawie kradzieży dwóch rowerów na ul. Chrościckiego. Poinformowała nas, że policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. 

Więcej o:
Komentarze (52)
W biały dzień ukradli rowery ze strzeżonego osiedla we Włochach. Poszkodowany poszukuje sprawców
Zaloguj się
 • smizycki

  Oceniono 28 razy 26

  Policja prowadzi postępowanie, po 30 dniach umorzy je z powodu niewykrycia sprawców. W tym roku okradziono mnie już dwa razy, dwa razy poinformowałem ich kto mnie okradł i dwa razy umorzono postępowanie. Widocznie muszę wziąć sprawy w swoje ręce. Tylko po co mi policja.

 • smizycki

  Oceniono 35 razy 25

  Film jest wspaniały - suweren przyszedł jak do sklepu.Żadnych kominiarek, ukrywania się, czujki ostrzegającej przed ochroną. Jesteśmy tak spokojnym krajem , to w Szwecji gwałcą i zabijają, a w Niemczech strach wychodzić na ulicę.

 • asr1

  Oceniono 19 razy 17

  Policja ha ha !!! jak mnie skradziono rower w podobny sposób te p... nieroby nawet nie przesłuchały ochrony a po 2 tygodniach umorzenie ha ha ! tylko do pałowania staruszek i rażenia paralizatorami skutych się nadają no i pilnowania aby kurduplowi nikt nie przeszkadzał w sączeniu nienawiści !!! policja ?? to wyrób policjo podobny !!!

 • janjan101

  Oceniono 22 razy 16

  Policja nie ma czasu na takie pierdo1y bo tnie konfetti dla rydzyka.

 • Adam Shelmahh

  Oceniono 50 razy 14

  i w końcu sprawa z grodzonymi osiedlami się wyjaśniła. poziom bezpieczeństwa jak widać żaden. ale za to wszyscy spokojniej śpią, bo przecież mieszkają na grodzonym i bezpiecznym osiedlu.

  można jednak nie grodzić a to na co warto postawić, to dobra ochrona - i to nie za 10 pln na godzinę.

  ale łatwiej popsuć miasto w imię bezpieczeństwa, którego nie ma

  czy przyjezdni, którzy lubią się grodzić w Warszawie po tym artykule przemyślą czy to ma sens?

 • e._

  Oceniono 36 razy 12

  Współczuję okradzionym. Ale, "dziennikarzu", skoro już przeprowadziłeś się do Warszawy, pora nauczyć się, że nie mówi się "na Włochach" tylko "we Włochach". Inaczej z dala zalatuje okropnym burakiem...

 • szpulazwanyszpula

  Oceniono 13 razy 11

  Zasłonięte ryje? To jakiś żart? Gdzie ja krwa żyję?!!!

 • darek8125

  Oceniono 24 razy 10

  i nie dziwmy się że ludzi plują na policje, mi osobiście ukradli 3 rowery górskie, i 2 auta, i sprawców nie znalezli,,,ale jak przekrocze prędkość to te mendy zawsze się znajdą...żeby dac mandat... darmozjady..!>!> mam rację..?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX