Wymień śmieci na nagrody. Rejs po Wiśle, bilety do kina i teatru oraz drewno na opał

W te wakacje nad Wisłą uruchomiono specjalne Punkty Wymiany Odpadów. Osoby, które przyniosą tam śmieci otrzymają atrakcyjne nagrody m.in. bilety do kina oraz rejsy po rzece.

Urząd Miasta Warszawa rozpoczął akcje 16 lipca tego roku. Dwa Punkty Wymiany Odpadów zostały umiejscowione w pobliżu Mostu Poniatowskiego oraz w okolicach plaży Rusałka przy warszawskim ZOO. 

Nadwiślańskie atrakcje

Każda osoba udająca się do takiego punktu może wymienić szklane i plastikowe odpadki na atrakcyjne gadżety. W tym roku pula nagród jest niezwykle różnorodna i obejmuje wiele atrakcji związanych bezpośrednio z okolicami Wisły. Warszawiacy mogą w ten sposób odebrać m.in. rejs statkiem po Wiśle, bilety do okolicznych kin i muzeów oraz zaproszenia na wydarzenia kulturalne. Do współpracy dołączyły m.in Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Kino Muranów i Teatr Ochoty

W punkcie przy Moście Poniatowskiego można odebrać także drewno na opał i wykorzystać je w jednym z miejsc na ognisko położonych nad brzegiem Wisły. Wiele osób próbuje na własną rękę gromadzić opał, niszcząc przy tym okoliczną przyrodę. Nagrody w formie drewna mają chociaż po części zahamować ten proceder.

"Oferta żeglugi nie jest wystarczająco znana"

Punkty są jednym z elementów kampanii informacyjnej "Dzielnica Wisła", której celem jest poprawa czystości przestrzeni publicznych przy brzegach rzeki. Tegorocznej edycji przyświeca motto "kultura osobista". Akcja ma na celu nie tylko wyrobienie u osób odpoczywających nad Wisłą odpowiedniego nawyku sprzątania po sobie, ale także przyciągnięcie do lokalnych atrakcji. Jan Piotrowski z Biura Marketingu m.st. Warszawa mówi: 

"Oferta żeglugi wiślanej nie jest jeszcze wystarczająco znana szerokiej publiczności, a szkoda, bo na Wiśle można z roku na rok robić coraz więcej. Rejsy statkami lub tradycyjnymi drewnianymi łodziami, kajaki, SUPy, motorówki, to tylko część wiślanej oferty."

Warszawiacy najchętniej przebywają nad Wisłą późnym popołudniem i wieczorami. Akcja pozwoli im lepiej poznać także dzienne atrakcje dostępne nad rzeką.

Punkty pozostaną otwarte w piątki (godz. 16.00-24.00), soboty (12.00-24.00) i niedziele (12.00-22.00) aż do 3 września. Nagrody są zmieniane co weekend. 

Patrolowali drogę w Sucuminie. Nagle nadjechał motocykl, radiowóz ruszył za nim w pościg

Więcej o: