Wydarzenia w Warszawie - Weekend. Obywatel Kane, koncert Tasseomancy. Redakcja poleca

Pokazy klasyków kina, koncert Tasseomancy oraz Filmowa Stolica Lata. W ten weekend w Warszawie naprawdę dużo się dzieje. Sprawdźcie jakie miejsca warto odwiedzić.

Od piątku mieszkańcy Warszawy mogą wziąć udział w wielu fantastycznych wydarzeniach kulturalnych. Letnie koncerty, kino plenerowe oraz specjalne pokazy teatralne. Warto dobrze zaplanować ten weekend, żeby niczego nie przegapić. 

18 sierpnia w piątek 

Nowożytne lato w Muzeum Narodowym 

Spotkanie w ramach cyklu "Lato w muzeum", które pozwoli wam dowiedzieć się jak korzystano z gorącego lata w dawnych czasach. Uczestniczy poznają zwyczaje osób żyjących w XVII i XVIII wieku - co jedli, jak się ubierali i w jaki sposób organizowano wówczas podróże. 

Spotkanie zaczyna się o godzinie 12 Koszt biletu od 1 do 15 zł. 

"Jangajan - Hej Joe!" - spektakl plenerowy przed Och-teatrem

Och-Teatr po raz kolejny wystawia przedstawia na swojej scenie plenerowej. Tym razem zobaczymy "Jangajan- Hej Joe!", spektakl muzyczny, gdzie monologi bohaterów przeplatane są muzyką bluesową. 

Start o godzinie 17, spektakl trwa około 70 minut. Wstęp jest całkowicie bezpłatny. 

"Skok w bok" w Teatrze Capitol 

Teatr Capitol zaprasza na spektakl "Skok w bok", zabawną komedię autorstwa Donalda Churchilla i Petera Yeldhama. Przedstawienie od wielu lat święci triumfy na deskach teatrów całego świata. W polskiej wersji zobaczymy m.in. Michała Milowicza, Monikę Krzywkowską, Magdalenę Wróbel i Martę Chodorowską. 

Spektakl rozpoczyna się o 19. Ceny biletów wynosza od 39 do 150 zł. 

'Skok w bok''Skok w bok' Fot. Materiały promocyjne Teatru Capitol

"Obywatel Kane" w Kinie Iluzjon 

Wieczorem w Kinie Iluzjon będziecie mogli obejrzeć klasykę amerykańską kina. W ramach cyklu "Orson Welles", wyświetlony zostanie "Obywatel Kane". Przez wiele osób arcydzieło Wellesa uznawane jest za jeden z najlepszych i najważniejszych filmów w historii. 

Godzina rozpoczęcia: 20.15. Bilet kosztuje od 14 do 17 zł. 

Filmowa Stolica Lata 

W piątek, 18 sierpnia, będziecie mogli obejrzeć wiele ciekawych filmów w kinach plenerowych, w ramach cyklu Filmowa Stolica Lata. Wieczorem wyświetlane będą takie hity jak "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", "Rozmowy kontrolowane" i "Na zabójczej ziemi". Wstęp na seanse jest całkowicie darmowy. 

Filmowa Stolica LataFilmowa Stolica Lata Fot. Materiały promocyjne organizatora

Koncerty pod gwiazdami

Centrum Nauki Kopernik zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Koncerty pod gwiazdami". Event odbywa się w planetarium Niebo Kopernika. Uczestnicy będą mogli wysłuchać utworów mistrzów muzyki klasycznej wykonywanych przez znakomitych muzyków m.in. Jakuba Sokołowskiego i Marię Gabryś. 

Wstęp bezpłatny. Koncert rozpoczyna się o 19.

Forever Young w Hydrozagadce 

Warszawski klub Hydrozagardka organizuje w piątek imprezę "Forever Young". Podczas jej trwania przeniesie cię do lat 70. i 80. Nostalgiczny kicz tamtych lat z pewnością pozwoli wam na dobrą zabawę. 

Event rozpoczyna się o 22. Wstęp kosztuje 10 zł. Osoby z listy fb wchodzą bezpłatnie. 

Nosowska w Pokoju na lato

W Pokoju na lato, położonym przy Muzeum Powstania Warszawskiego, występ będzie miała Katarzyna Nosowska. Podczas koncertu artystka ma zamiar wykonać najważniejsze utwory z jej kariery. Koncert jest całkowicie darmowy, jednak ilość miejsc podlega ograniczeniom. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 20 i będzie trwało około półtorej godziny. 

Chopin i jego Europa 

W ten weekend wciąż trwa warszawski festiwal Chopin i jego Europa. W jego ramach będziecie mogli przez cały weekend chodzić na koncerty muzyki poważnej w wykonaniu prawdziwych mistrzów. W piątek na Zamku Królewskim wystąpi Fabio Biondi, słynny dyrygent i skrzypek. 

Koncert zacznie się o godzinie 19. Bilety kosztują od 20 do 40 zł.

Chopin i jego EuropaChopin i jego Europa Fot. Materiały promocyjne organizatora

19 sierpnia w sobotę 

Spotkanie z poezją w rytmie flamenco 

W Promie Kultury na Saskiej Kępie odbędzie się koncert Aire Andaluz. W czasie występu będziecie mieli szansę posłuchać klasycznej muzyki flamenco oraz posłuchać poezji polskiej i latynoamerykańskiej. 

Event rozpoczyna się o godzinie 19. Koszt biletu to 10 zł.

"A co to?" w Teatrze Niewielkim

Teatr Niewielki przygotował kolejny spektakl przeznaczony dla najmłodszych.  "A co to?" ma rozwijać dziecięcą ciekawość na temat otaczającego nas świata. Młoda widownia będzie mogła bezpośrednio uczestniczyć w przedstawieniu.

Start o 11.30. Spektakl trwa 45 minut. Cena biletu wynosi 39 zł. 

'A co to?''A co to?' Fot. materiały promocyjne Teatru Niewielkiego

Misja (poza)ziemska w Centrum Nauki Kopernik 

Centrum Nauki Kopernik organizuje warsztaty plenerowe "Misja (poza)ziemska", skierowane zarówno do dzieci, jak i ich opiekunów. Podczas eventu na terenach wokół centrum zorganizujecie prawdziwą stację badawczą oraz dowiecie się wielu interesujących ciekawostek na temat samej ziemi, jak i podróży w kosmos. 

Warsztaty trwają od godziny 12 do 19. Wstęp wolny.

Targówek dawny i nowy

Spacer z przewodnikiem pozwoli uczestnikom poznać wszystkie tajemnice Targówka. Podczas przechadzki poznacie historię tej niezwykle ciekawej dzielnicy oraz zobaczycie jak Targówek zmieniał się przez lata.

Przybliżona trasa spaceru: Radzymińska, Janinówka, Mokra, Kuflewska, Handlowa, Gorzykowska, Święciańska, Heleny Junkiewicz, Tykocińska, Pratulińska, Stojanowska, Korzona, Złotopolska, Motycka, Gościeradowska, św. Wincentego 

Wstęp jest darmowy. Spacer rozpoczyna się o godzinie 15 na ulicy Radzymińskiej.

Targówek dawny i nowyTargówek dawny i nowy Fot. materiały promocyjne organizatora

Finisz wystawy "W Warsztacie niderlandzkiego mistrza" 

To już ostatnia szansa, aby wybrać się na wystawę "W Warsztacie niderlandzkiego mistrza" organizowaną przez Muzeum Narodowym. Podczas jej trwania możecie zobaczyć najlepsze przykłady malarstwa flamandzkiego. Najstarsze dzieła pochodzą z przełomu XV i XVI wieku. Po wystawie oprowadzi was przewodnik. 

Start wydarzenia: godzina 13.30 Bilety kosztują od 15 do 20 zł.

Schellinks, Willem (1627-1678); Holandia; Widok parku z fontanną; ok. 1664Schellinks, Willem (1627-1678); Holandia; Widok parku z fontanną; ok. 1664 Fot. LIGIER PIOTR / Materiały promocyjne organizatora

"Rodzinne śpiewanki" w Galerii Kordegarda 

Galeria Kordegarda na Krakowskim Przedmieściu zaprasza na warsztaty związane z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas trwania spotkania uczestnicy nauczą się śpiewać piosenki z tamtych czasów. Warsztaty poprowadzą specjaliści z Fundacji Filharmonii im. Romualda Traugutta. 

Warsztaty rozpoczną się o 14.30. Wstęp bezpłatny. 

Letnie Koncerty na Grochowskiej

W ramach cyklu "Letnie Koncerty na Grochowskiej" odbędzie się występ orkiestry Sinfonia Varsovia. Artyści zaprezentują różne, często mniej znane, przykłady muzyki klasycznej. W programie znajdziemy m.in. utwory Brahmsa i Horovitza.

Koncert rozpoczyna się o godzinie 16. Wstęp jest darmowy.  

Letnie Koncerty na Grochowskiej 2017Letnie Koncerty na Grochowskiej 2017 Fot. Materiały promocyjne organizatora

Otwarta Ząbkowska i Centrum Kreatywności. 

W sobotę i niedzielę odbywać się będzie Festiwal Otwarta Ząbkowska. Podczas trwania eventu m.in. posłuchacie tradycyjnych, warszawskich piosenek, weźmiecie udział w warsztatach gwary warszawskiej i wiele, wiele więcej.

Oprócz tego, w sobotę otwarte dla zwiedzających będzie Centrum Kreatywności przy ulicy Targowej. Najmłodsi będą mogli "pobrykać na magicznym dywanie", interaktywnej podłodze zapewniającej gry i zabawy ruchowe oraz wziąć udział w warsztatach nt. ekologicznych zabawek. 

Centrum kreatywności jest czynne od godziny 12 do 19. Wszystkie atrakcje są darmowe.

20 sierpnia w niedzielę

Wielkie Meblowanie w Muzeum Narodowym

W ramach cyklu "Lato w Muzeum Narodowym" organizowane są specjalne warsztaty dla dzieci o nazwie "Wielkie Meblowanie". Podczas wydarzenia młodzi uczestnicy będą musieli pomóc umeblować pałac tajemniczego magnata. 

Warsztaty rozpoczynają się o 12. Bilety kosztują od 1 do 15 zł. 

iGraj z żywiołem 

Warsztaty artystyczne "iGraj z żywiołem" to świetna okazja dla dzieci, aby przeżyć naprawdę niezapomniane doświadczenia. Wydarzenie opiera się na malarstwie Jana Bogumiła Plerscha, nadwornego artysty Stanisława Augusta. Uczestnicy nie tylko lepiej poznają sztukę, ale również pobawią się na specjalnych zajęciach plastycznych. 

Start o godzinie 11. Bilet kosztuje 15 złotych i obejmuje wstęp dla dziecka oraz opiekuna.

Widzimy się na podwórku - sąsiedzki festiwal gier i zabaw na Burakowskiej 

W niedziele na ulicy Burakowskiej odbędzie się sąsiedzki festiwal gier. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców okolicy (i nie tylko) do wspólnych zabaw na podwórku. Podczas eventu będziecie mogli pograć w siatkówkę plażową, badmintona, berka, piłkę nożną etc. Wydarzenie jest przygotowane z myślą zarówno o dzieciach, jak i opiekunach.

Wstęp jest bezpłatny. Event trwa od 12 do 18

'Widzimy się na podwórku''Widzimy się na podwórku' Fot. materiały promocyjne organizatora

Podniebna Poczta Kiki na Krakowskim Przedmieściu

W  Domu Spotkań z Historią organizowany jest specjalny pokaz filmu "Podniebna poczta Kiki" autorstwa Hayao Miyazakiego, prawdziwej legendy japońskiego kina. Seans towarzyszy wystawie pt. "Warszawskie marzenia lotnicze".

Start: godzina 18. Wstęp bezpłatny.

Niedzielne spotkania z jazzem tradycyjnym 

Warszawski klub Harenda po raz kolejny zaprasza na niedzielna spotkania z jazzem tradycyjnym. Tym razem przed publicznością wystąpi zespół The Warsaw Dixielanders. Muzycy inspirują się stylami powstałymi w Chicago i Nowym Orleanie. 

Początek koncertu o godzinie 19.30. Bilety kosztują 15 zł.

Niedzielne spotkania z jazzem tradycyjnymNiedzielne spotkania z jazzem tradycyjnym Fot. Karolina Prokopowicz / materiały promocyjne organizatora

Koncert Tasseomancy

Grizzly Gin Bar zaprasza w niedzielę na koncert kanadyjskiego zespołu Tasseomancy. Siostry Sari i Romy Lightman pojawią się w Warszawie w ramach europejskiej trasy koncertowej, promującej ich najnowszą płytę "Do Easy".

Start: godzina 20. Bilety kosztują 20 zł. 

TasseomancyTasseomancy Fot. materiały promocyjne organizatora

Minister Błaszczak zarzuca opozycji, że lansuje się na tragedii. Kilka lat temu robił to samo

Więcej o: