Komentarze (60)
Ranking szanghajski: Uniwersytet Warszawski awansował o 100 miejsc. Uniwersytet Jagielloński niżej
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • slowianska_dusza

  0

  @pusta_karafka
  Dzięki temu, że jest otwarty, szeroko się udziela w wymianie międzynarodowej, a wśród fizyków np. z CERN jest zwyczaj, że do autorów zalicza się wszystkich biorących udział w eksperymencie, w tym techników, czy programistów.

 • nawasaqi

  Oceniono 10 razy 0

  Hmmm, rzetelny dziennikarz napisałby o wszystkich uczelniach polskich i pewnie zauważałby też na tej liście Akademie Medyczną z Katowic no ale jak ma być szybki przedruk to potem takie gnioty idą w świat...

 • sselrats

  Oceniono 5 razy -1

  Durne Amerykany. Tyle uniwersytetow w czolowce rankingu. A polska edukacja i tak jest najlepsza na swiecie.

 • cezar85

  Oceniono 3 razy -1

  polski harvard

 • Tadeusz Sobol

  Oceniono 2 razy -2

  - Jeszcze tylko wywalić praktycznie wszystkich profesorów i doktorów hab. co od 5 lat nie mieli nic ponadprzeciętnie rewelacyjnego naukowo i po kilku latach będziemy w pierwszej setce :) Bo nie potrzeba pasożytów co prawie nic nie mogą oprócz wzajemnego chwalenia się z emfazą i blokowania nieswoich tubylców :)

 • Damian Kwiatkowski

  Oceniono 8 razy -2

  Dotychczas nie angażowałem się w sprawy wiarygodności polskich gazet. Ale to co przeczytałem dzisiaj, przechodzi wszelkie pojęcie. Otóż wg Gazety Wyborczej, Uniwersytet Warszawski miał pierwszy artykuł w Nature w zeszłym roku a przez poprzednie 20 lat 0, cyt.:
  "Co wpłynęło na awans UW? Jak pisze "Gazeta Stołeczna", to pierwsza od 20 lat polska publikacja w "Nature"."
  Jako absolwent Uniwersytetu czuję się co najmniej urażony. Z pełnym szacunkiem do autora opisanej w artykule publikacji w Nature, za którą osobiście serdecznie gratuluję.

 • Tadeusz Sobol

  Oceniono 7 razy -5

  Ne bredźcie. Tylko pierwsza setka ma wyznaczane miejsca, reszta jest klasyfikowana po 100 uczelni. Czyli można uznać że awans jest i o 1 miejsce i o 199 miejsc! Czyli jak uczelnia była praktycznie bezwartościowa (szczególnie w zakresie nauczania nie hi-tech) tak i pozostała, a biorąc pod uwagę stały spadek poziomu studiów i kadry, to może i pogorszyła się, tyle, że inni w grupie miernych jeszcze trochę bardziej podupadli (szczególnie w zakresie lewaczenia się i deprawowania elementami "humanizmu" postępującego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX