W weekend znów utrudnienia. Wymienią nawierzchnie trzech warszawskich ulic. Położą "cichy asfalt"

Drogowcy w weekend wymienią nawierzchnie trzech ulic w Warszawie: Estrady, Kościuszkowców i Roentgena. Sprawdźcie, na jakich odcinkach będą one zamknięte, i jak będą przebiegać objazdy. Utrudnienia do poniedziałku.

Od piątku 18 sierpnia drogowcy zajmą się nawierzchniami trzech ulic w Warszawie. Prace będą prowadzone na ul. Estrady (Bielany), Kościuszkowców (Wawer) i Roentgena (Ursynów).

Estrady całkowicie zamknięta między Arkuszową a Kampinoską

Od piątku 18 sierpnia od godz. 22 do poniedziałku 21 sierpnia do godz. 4 rano ul. Estrady między skrzyżowaniami z Arkuszową i Kampinoską będzie całkowicie zamknięta dla ruchu.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami Arkuszową - Wólczyńską - al. W. Reymonta (lub J. Conrada) - Powstańców Śląskich - Radiową lub ulicami na terenie Klaudyna i Mościsk: Ekologiczną - W. Sikorskiego.

Autobusy linii 712 zostaną skierowane na trasę objazdową: w kierunku krańca RYNEK od skrzyżowania Arkuszowa/Estrady/3 Maja: 3 Maja - Sikorskiego - Lutosławskiego i dalej swoją trasą. W kierunku krańca METRO MŁOCINY od skrzyżowania Ciećwierza/Sikorskiego: Sikorskiego - 3 Maja - Arkuszową i dalej swoją trasą.

Nowa nawierzchnia to ok. 7700 m kw. asfaltu - będzie z tzw. cichego asfaltu z domieszką granulatu gumowego. Wymienione będą także krawężniki i opaski, a pobocza wyrównane i utwardzone kruszywem.

embed

Kościuszkowców też z objazdami

Drugie frezowanie to remont nawierzchni jezdni ul. Kościuszkowców od ul. Bychowskiej do posesji nr 85 (pozostały odcinek został już wyremontowany). Remontowany odcinek będzie zamknięty dla ruchu również  od piątku 18 sierpnia od godz. 22 do poniedziałku 21 sierpnia do godz. 4. Wyłączone z ruchu będzie również skrzyżowanie z ul. Bychowską.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami Korkową - Łysakowską - Kaczeńca - Wydawniczą - B. Czecha.

Swoje trasy zmienią autobusy linii 115 i N25. Od skrzyżowania ulic Kajki/Czecha/Kościuszkowców pojadą następującym ciągiem ulic: Czecha - Powszechna - Skrzyneckiego - Kaczeńca (powrót: Kaczeńca - Wydawnicza - Sejmikowa - Czecha - Kajki) - Łysakowska - rondo na skrzyżowaniu ulic Łysakowska/Korkowa/Rekrucka - Korkowa i dalej swoimi trasami podstawowymi.

embed

Roentgena zamknięta między Pileckiego a Płaskowickiej

Dłuższe będzie frezowanie ul. W.K. Roentgena pomiędzy ul. rtm. W. Pileckiego a F. Płaskowickiej. Ulica także będzie zamknięta od od piątku 18 sierpnia od godz. 22 do wtorku 22 sierpnia do godz. 24. Objazd będzie prowadził ulicami ul. rtm. W. Pileckiego i F. Płaskowickiej. Na taki objazd zostaną także skierowane (w obydwu kierunkach) autobusy linii 179, 195, 209 i 737.

embed

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Więcej o: