Tramwaje po wakacjach nie wrócą na "Mordor". Opóźnienia przy remoncie Marynarskiej

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych donosi, że tramwaje jednak nie wrócą na ul. Marynarską przed końcem sierpnia. Opóźnienie ma jednak nie wpłynąć negatywnie na prace remontowe prowadzone na Mokotowie.

Obecnie trwają prace nad gruntowną przebudową ulicy Marynarskiej, na odcinku od ulicy Taśmowej do ulicy Rzymowskiego. Inwestycja obejmuje m.in. poszerzenie jezdni do trzech pasów ruchu, wybudowanie ekranów akustycznych oraz wyznaczenie dróg dla rowerów. 

Ulica Marynarska znajduje się w biurowej części Służewca, ochrzczonej przez internautów mianem "Mordoru". W związku z dużą ilością biurowców, ruch samochodowy jest tutaj szczególnie duży, zwłaszcza w godzinach szczytu. Realizowana inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych oraz rowerzystów. 

Wprowadzenie zmian było konieczne

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych informuje, że powrót tramwajowych, planowany na koniec sierpnia, ulegnie przesunięciu. "Konieczność wprowadzenia zmian w harmonogramie budowy ul. Marynarskiej wynika z zakresu robót przy przebudowie mediów podziemnych" - napisała nam Agata Choińska-Ostrowska, rzecznik prasowy ZMID. "Założenia projektowe musiały zostać zaktualizowane m.in. w oparciu o to co zastaliśmy w terenie."

W obrębie ulicy Marynarskiej trwa przebudowa sieci ciepłowniczej,sanitarnej , wodociągowej oraz energetycznej. Zastany przez pracowników stan sieci spowodował przełożenie przywrócenia linii tramwajowych. 

"Równolegle przygotowujemy się do wejścia z robotami na teren węzła Marynarska. Formalności warunkujące rozpoczęcie prac w tym miejscu toczą się w Urzędzie Wojewódzkim" - dodaje Choińska-Ostrowska. 

Kiedy wrócą tramwaje?

Wielu mieszkańców i pracowników okolicznych biurowców zastanawia się, kiedy znów będą mogli dojechać tramwajem na warszawski Służewiec. W tej sprawie nie ma jeszcze jednoznacznej odpowiedzi.

"Termin przywrócenia ruchu tramwajowego w ul. Marynarskiej jest ściśle powiązany z możliwością realizacji prac w rejonie węzła Marynarska – przełożeniem ciepłociągu i zakończeniem budowy torowiska tramwajowego." - pisze Choińska-Ostrowska. "Chcielibyśmy, aby tramwaje wróciły na ul. Marynarską jeszcze w tym roku".

Rzeczniczka zaznaczyła również, że termin realizacji całej inwestycji nie uległ zmianie i mija w lipcu 2018 roku.

Narodowcy przeszli ulicami Warszawy. Policja usuwała protestujących

Więcej o: