Niszczyli i kradli skutery miejskie. Teraz będzie można tu jeździć, ale nie będzie można ich zostawić

Sieć elektrycznych skuterów miejskich Jeden Ślad zdecydowała się wycofać z Targówka Mieszkaniowego i Szmulowizny (Praga-Północ). Dlaczego? W tych miejscach pojazdy były kradzione i niszczone.

Jeden Ślad to sieć elektrycznych skuterów miejskich działająca na terenie Warszawy. W środę poinformowała na swoim facebookowym profilu, że podjęła "trudną decyzję o ograniczeniu naszej strefy na Targówku Mieszkaniowym i Szmulowiznie". Powodem jest "kilka poważnych incydentów związanych z uszkodzeniami naszych skuterów".

Zmiany wchodzą w życie w środę 16 sierpnia. - Powodem naszej decyzji są problemy z kradzieżami i niszczeniem skuterów w tej okolicy - dowiedzieliśmy się w rozmowie z Jednym Śladem. Użytkownicy skuterów będą mogli oczywiście przemieszczać się po wyłączonej strefie. Nie będzie jednak możliwe pozostawienie tam pojazdu.

Miejski skuter dla każdego

Sieć nie posiada stacji, na których wypożycza się i zwraca skutery. Można je zostawić na parkingu publicznym czy chodniku wewnątrz danej strefy - są widoczne dla innych użytkowników w aplikacji.

Dwuosobowe skutery dostępne są dla każdego, kto ukończył 18 lat. Urodzeni przed 19 stycznia 1995 r. do jazdy nie potrzebują prawa jazdy - wystarczy dowód osobisty.

Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Więcej o: