Chcą zablokować marsz narodowców. Kobiety ubrane na czarno staną na czele blokady

Obywatele RP i Ogólnopolski Strajk Kobiet chcą zablokować we wtorek marsz narodowców. "Pretekstem do wykrzyczenia swoich nienawistnych haseł jest rocznica Bitwy Warszawskiej" - piszą.

W dniu Święta Wojska Polskiego członkowie Młodzieży Wszechpolskiej zapowiadają III Marsz Zwycięstwa Rzeczpospolitej. Rok temu narodowcy maszerowali w Żyrardowie, teraz spotkają się w stolicy. 

Oddać hołd wybitnemu pokoleniu Polaków

Wydarzenie rozpocznie się o 16 przed Muzeum Wojska Polskiego (przy Al. Jerozolimskich, obok Muzeum Narodowego), skąd udadzą się pod Grób Nieznanego Żołnierza (przy pl. Piłsudskiego), gdzie odbędą się okolicznościowe przemówienia oraz złożenie wieńców. 

"W ten sposób chcemy oddać hołd wybitnemu pokoleniu Polaków, które odzyskało dla Polski niepodległość i umiało ją niedługo potem obronić przed bolszewickim, barbarzyńskim najazdem. Zapraszamy serdecznie wszystkich, niezależnie od sympatii politycznych - jest to święto tych, którym bliska jest idea niepodległego i suwerennego Państwa Polskiego" - piszą organizatorzy.

Musimy wziąć sprawy w swoje ręce

Na marsz Młodzieży Wszechpolskiej nie zgadzają się członkowie Obywateli RP oraz Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

"Faszyści znów przejdą ulicami stolicy Polski. Tym razem pretekstem do wykrzyczenia swoich nienawistnych haseł jest rocznica Bitwy Warszawskiej. Warto tu przy okazji zaznaczyć, że naczelnym wodzem Bitwy był Józef Piłsudski, który zdelegalizował organizacje faszystowskie m.in. ONR" - piszą na stronie organizatorzy blokady z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Przypominają, że po marszu ONR 29 kwietnia prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz wezwała Ziobrę do delegalizacji organizacji. Podkreślają, że miasto powinno obserwować marsz i po pojawieniu się jakiegokolwiek faszystowskiego hasła, rozwiązać zgromadzenie. 

"Niestety pani prezydent nie robi tego. Dlatego musimy wziąć sprawy w swoje ręce i same i sami zablokować faszystów" - piszą.

Kobiety w czerni staną na czele

Jak czytamy na stronie wydarzenia, biorą w nim udział dwie organizacje - Obywatele RP oraz Ogólnopolski Strajk Kobiet. Ale, jak zaznaczają organizatorzy, to kobiety, ubrane na czarno, staną na czele blokady. 

Obywatele RP i OSK spotykają się na skrzyżowaniu ul Foksal i Nowy Świat o godzinie 16.

Czy wiesz jak prawidłowo włączać się do ruchu? Dzięki tym zasadom, każdemu będzie jeździć się wygodniej

Więcej o:
Komentarze (159)
Święto Wojska Polskiego. Zablokują marsz narodowców. Kobiety w czerni na czele
Zaloguj się
 • stach_79

  Oceniono 132 razy 62

  Naziole - załóżcie sobie opaski ze swastykami i przestańcie hańbić Polską Flagę i symbol Polski Walczącej!!!

 • pyosalpinx

  Oceniono 121 razy 45

  tak trzymac.....szacunek dla tych kobiet....bo to marsz faszystow pod swietym patronatem dyktatury i kosciola....

 • eclipse23

  Oceniono 96 razy 40

  brawo czas zacząć niszczyc brunatną sraczkę

 • czytakczynie12

  Oceniono 92 razy 36

  Brawa dla polskich kobiet. Czy Policja znów będzie chroniła tych łysych chłopów. Sądzę, że tak. Wszak teraz nastał czasy, gdy Policja niańczy chłopów z ONR, a kobiety traktuje tak: (CHWYTY ZA SZYJĘ NA JEDNĄ KOBIETĘ 5, 6 CHŁOPA, NOSZĄ DELIKATNE KOBIETY Z BIAŁYMI RÓŻAMI JAK WORKI, SZARPIĄ) "Rycerze 2017". brrrr..Hańba, silne chłopy rzucają się z pięściami na kobiety. EUROPA PATRZY NA "POLSKICH RYCERZY".

 • baluwolanda

  Oceniono 83 razy 31

  I znowu kobiety mają większe "jaja" od panów z kucykiem, z wypielengnowaną brodą i w koszulce z odpowiednim logotypem. Taka prawda panowie.

 • norik

  Oceniono 62 razy 28

  Trudno oprzeć się wrażeniu, że obecnie reaktywowani hitlerowcy nazwali się narodowcami i dla niepoznaki zamienili sobie swastyki na orzełki. A dziś plują w twarz narodowi polskiemu urządzając sobie przemarsz.

  Całą oprawa tych marszów jest często prawie, że kopią hitlerowskich spędów. Nie mówiąc już o ulotkach i plakatach, które czasami kolportowali.

 • chumski

  Oceniono 46 razy 22

  Dlaczego narodowcy nie są jeszcze zdelegalizowani jako organizacja szerząca ideologię faszystowską???!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX