Podwiesił psa do traktora i ruszył. Wszystko zostało nagrane telefonem komórkowym

Wideo z podwieszonym do wysięgnika psem zostało opublikowane na stronie Fundacji Zwierzęca Polana. Wolontariuszka, która je nagrała, od razu zgłosiła sprawę policji.

11 sierpnia 2017 r. na terenie gminy Osieck doszło do bulwersującego zdarzenia. Nieznany sprawca powiesił na wysięgniku psa i ruszył. Jak informuje Fundacja Zwierzęca Polana, na stronie której pojawiło się drastyczne wideo z psem ciągniętym za pojazdem, być może wcześniej zwierzę zostało brutalnie pobite.

Wideo nagrała wolontariuszka fundacji, która zapisała również numer rejestracyjny pojazdu. Sprawę zgłosiła na policję. Nie wiadomo, czy zwierzę żyło w czasie przewożenia.

Miał zakrwawiony łeb

Wideo można obejrzeć na stronie fundacji. Organizacja zaznaczyła, że jest ono drastyczne. Widać na nim jadący pojazd i podwieszonego psa, prawdopodobnie jest to owczarek niemiecki. 

Jak podaje TVN Warszawa, według relacji wolontariuszki, pies miał zakrwawiony łeb. Jak dodała, nie było możliwości zatrzymania ciągnika na wąskiej leśnej drodze. 

Usłyszał zarzut

Sprawą zajęła się policja w Otwocku. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania kierowcy traktora. Udało im się znaleźć mężczyznę.

57-latek usłyszał zarzut zabicia psa. Grozi mu za to do dwóch lat więzienia. Obecnie, jak informuje Komenda Stołeczna Policji, policja ustala okoliczności zdarzenia i zbiera dowody. W sprawie będzie musiał się wypowiedzieć również biegły z zakresu weterynarii.

W lecie Polacy masowo porzucają psy. W okresie wakacyjnym aż 30% więcej czworonogów traci dom

Więcej o:
Komentarze (130)
Podwiesił psa do traktora i ruszył. Policja zatrzymała kierowcę pojazdu
Zaloguj się
 • wasataszpilka

  Oceniono 151 razy 115

  Wieśniaki tak właśnie traktują zwierzęta - dla nich to tylko rzecz. Dlatego ja też ich traktuję tylko jako "rzecz". Masa tłuków głosuyjących na pislam i tyle.

 • monika.libra36

  Oceniono 103 razy 97

  "Zaiste, chciałoby się powiedzieć, że ludzie są diabłami na ziemi, a zwierzęta dręczonymi przez nich duszami."
  Arthur Schopenhauer

 • bobvega

  Oceniono 100 razy 92

  Praca w kamieniołomach a nie ciepła prycza w więzieniu.Zwierzęta= Człowiek!!!!!!
  2 lata to stanowczo mało za zabójstwo ze szczególnym okrucienstwem.

 • hanusinamama

  Oceniono 82 razy 78

  I powinien dostać 2 lata bo inaczej zrobi to po raz drugi. A jak mu sie zabijanie zwierzatek znudzi to sie za ludzi weźmie. Opublikować personalia wraz ze zdjęciem. Jezeli ten pan ma zone i dzieci to sprawdzic sytuacje rodzinna bo ktos taki nie oprze sie katowaniu dzieci i zony.

 • puzonik48

  Oceniono 67 razy 65

  Bezwartościowy,bezduszny śmieć :(Sadysta ,który stanowi zagrożenie nie tylko dla zwierząt ,ale i dla ludzi :(

 • 1jacekr

  Oceniono 72 razy 56

  Tak samo traktowali podczas wojny swoich żydowskich sąsiadów. Teraz gdy ich zabrakło pastwią się nad zwierzętami. Chciałem coś jeszcze napisać, ale się powstrzymam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX