W długi weekend znów będą utrudnienia. Remonty dróg i torów tramwajowych. Gdzie nie pojedziemy?

W nadchodzący weekend warszawiaków czeka kilka remontów dróg. Również tramwajarze zajmą się naprawą torowiska. Poza tym przez cztery dni metro w stronę Kabat będzie dojeżdżać tylko do stacji Wilanowska.

W długi weekend drogowcy będą kończyć prace na ul. Przyczółkowej i wyremontują nawierzchnię ul. Zawodzie. Tramwajarze zaś będą remontować skręt u zbiegu al. Niepodległości i ul. Rakowieckiej. Czekają nas zmiany w ruchu i komunikacji miejskiej.

To niejedyne utrudnienia w długi weekend. Jak pisaliśmy, przez cztery dni metro nie będzie kursować między stacją Wilanowska a stacją Kabaty.

Remont Przyczółkowej

Od piątku 11 sierpnia od godz. 20 do środy 16 sierpnia do godz. 4 rano zamknięta dla ruchu będzie wschodnia jezdnia (w kierunku centrum) ul. Przyczółkowej na odcinku od ul. Korbońskiego do ul. Europejskiej. Ruch będzie odbywał się po jezdni zachodniej, na której będzie po jednym pasie w każdym kierunku.

embed

Kierowcy jadący w kierunku centrum przejadą na drugą jezdnię przez przewiązkę (miejsce zawrócenia) na skrzyżowaniu z ul. Korbońskiego, a na właściwą jezdnię wrócą na skrzyżowaniu z ul. Europejską.

Połączenia z ul. Przyczółkową nie będzie miała tzw. stara Przyczółkowa (prowadząca w kierunku ul. Rosochatej - samochody będą kierowane ul. Przekorną do ul. Drewny). To już ostatni etap największego tegorocznego remontu, nową nawierzchnię zyska jezdnia w stronę centrum. Zamiast starego, zniszczonego asfaltu pojawi się nowy, „cichy”, z domieszką granulatu gumowego.

Frezowanie Zawodzia

Drugie frezowanie zaplanowane jest na ul. Zawodzie. Od piątku 11 sierpnia od godz. 22 do środy 16 sierpnia do godz. 4 rano zamknięty dla ruchu będzie odcinek od ul. Augustówka do skrzyżowania z ulicami Łuczniczą i Kobylańską. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Augustówka-Wiertnicza-Powsińska-Vogla-Syta. Swoją trasę zmienią autobusy linii 163.

embed

Długi sierpniowy weekend wykorzystają również tramwajarze, którzy wyremontują łuk torów na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Rakowiecką. Z tego powodu od soboty 12 sierpnia od godz. 1 w nocy do środy 16 sierpnia do godz. 4 rano zamknięta będzie zachodnia (w kierunku Ursynowa) jezdnia al. Niepodległości od ul. Stefana Batorego do ul. Rakowieckiej. Utrzymany będzie jedynie dojazd do ul. Bruna. Objazd zostanie poprowadzony ul. Rakowiecką.

embed

W tym czasie tramwaje linii 17 i 33 będą kursowały na skróconej trasie: z al. Niepodległości skręcą w ul. Filtrową  i dojadą do pętli pl. Narutowicza. Autobusy linii 119 (tylko w kierunku pętli Wiśniowa Góra) skręcą z ul. św. Andrzeja Boboli w ul. Rakowiecką.

Autobusy linii 167, 174, 700 oraz N36 (tylko w kierunku pętli Siekierki-Sanktuarium/Bokserska/Konstancin-Jeziorna/Pańska) skręcą w prawo z al. Niepodległości w ul. Stefana Batorego, pojadą ulicami św. Andrzeja Boboli i Rakowiecką po czym wrócą na swoje trasy. Uruchomiona zostanie linia zastępcza Z17 kursująca na trasie Rzymowskiego - Rondo ONZ.

Swojska zamknięta

Od piątku 11 sierpnia od godz. 22 do niedzieli 13 sierpnia do godz. 22 zamknięta będzie ul. Swojska na odcinku od ul. Wiernej do ul. Jesiotrowej. W tym czasie odtworzona zostanie nawierzchnia jezdni po budowie kanalizacji. Autobusy linii 170 będą kursowały w obu kierunkach na trasie: Rondo Starzyńskiego - PKP Zacisze-Wilno. Natomiast linia nocna N66 będzie kursowała trasą objazdową ulicami Radzymińską i Łodygową.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć pod adresem: ww.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice. Szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

Więcej o: