Wodny raj pod Warszawą. Trwa budowa największego parku rozrywki w Polsce [ZDJĘCIA]

W podwarszawskim Mszczonowie wciąż trwają pracę nad Park of Poland. Obiekt ma być największym parkiem rozrywki w kraju i drugim co do wielkości w Europie. Zobaczcie zdjęcia z budowy.

Na temat budowy Park of Poland pisaliśmy już w Metrowarszawa.pl . W planach obiekt prezentuje się naprawdę imponująco. W obrębie parku znaleźć się ma m.in. nowoczesne centrum odnowy biologicznej i SPA, potężna kolejka górska oraz centrum Galaxy obejmujące sieć zjeżdżalni wodnych. Główną atrakcją parku będzie luksusowy basen z rozsuwanym dachem, utrzymany w stylu tropikalnej wyspy.

Park of Poland w Mszczonowie, czyli aquapark pod WarszawąPark of Poland w Mszczonowie, czyli aquapark pod Warszawą materiały prasowe

Obiekt powstaje w Mszczonowie położonym około 60 kilometrów od Warszawy. 

FPark of Poland w Mszczonowie - budowa najwiekszego aquaparku w EuropieFPark of Poland w Mszczonowie - budowa najwiekszego aquaparku w Europie Fot. Adam Drabinski / Agencja Wyborcza.pl

Prace wciąż trwają 

Pierwsze informacje związane z powstawaniem Park of Poland pojawiły się już w 2013 roku. Od tamtego czasu inwestycja napotkała na szereg przeszkód, które opóźniły budowę m.in. spór z ekologami w kwestii planowanej wówczas budowy delfinarium. 

4 maja tego roku otrzymano ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę. Według pracowników odpowiedzialnych za oficjalny, facebookowy fanpage Park of Poland prace potrwają jeszcze około dwóch lat. W pierwszej kolejności powstać ma basen termalny Suntago. W lipcu wylano już pierwsze fundamenty..

FPark of Poland w Mszczonowie - budowa najwiekszego aquaparku w EuropieFPark of Poland w Mszczonowie - budowa najwiekszego aquaparku w Europie Fot. Adam Drabinski / Agencja Wyborcza.pl

Na fanpage'u Park of Poland pojawia się wiele informacji dotyczących powstawania atrakcji. Możecie tam na bieżąco śledzić zdjęcia i filmy.

"Będzie niezła zabawa" 

Park of Poland nie jest pierwszym podwarszawskim parkiem rozrywki o którym było głośno. W Grodzisku Mazowieckim miał powstawać lunapark Adventure World Warsaw, jednak plany zostały porzucone. Obiekt budowany w Mszczonowie wydaje się jednak pewną inwestycją, a komentujący na Facebooku nie kryją swojego entuzjazmu. 

"Budujcie budujcie, bo już się doczekać nie możemy!" - pisze Beata.

"Widzę że zaczęły się prace betonowe. Idzie Wam jak z bata. Gratulujemy " - chwali Jacek .

"Coś czuję, że będzie niezła zabawa" - podsumowuje Marcin.

Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Więcej o: