Oberwanie chmury nad Warszawą. Burza, wichura i... upał. Ostrzeżenia pierwszego stopnia

W Warszawie dziś najgorętszy dzień lata. W ciągu dnia ma być nawet 36 stopni Celsjusza. Upałowi będą będą towarzyszyć burze i silne ulewy. IMiGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

Warszawiacy o 8 nad ranem doświadczyli prawdziwego oberwania chmury. Nad Warszawą zebrały się czarne, ciężkie chmury. 

Warszawiacy publikują filmiki z ulewy oraz zdjęcia nadchodzącej burzy. 

Nawalne opady deszczu

Na profilu Krzyśka Piaseckiego, autora fan page'a Pogoda w stolicy, jak i w okolicy pojawiło się fenomenalne zdjęcie:

Burza w WarszawieBurza w Warszawie fot. Pogoda w stolicy, jak i w okolicy

"Pomimo rannych godzin, przez Polskę przemieszczają się niezwykle aktywne burze, które już przed 8 dotrą także nad Warszawę. Głównym zagrożeniem będą nawalne opady deszczu do 30-50mm/h, które będą powodować podtopienia i zalania. Lokalnie możliwe są porywy wiatru do 60-80km/h bądź drobny grad.

Burze niewątpliwie wpłyną na temperaturę maksymalną w dalszej części dnia - ta powinna wynieść do 32-34 stopni, zamiast prognozowanych wcześniej 35. Aktualne informacje w ciągu dnia" - czytamy na stronie.

A tak wygląda sytuacja ze zdjęcia satelitarnego. Chmury zbierające się nad Europą około 6 nad ranem.

PogodaPogoda fot. en.sat24.com

Utrudnienia w ruchu, powalone drzewa

Służby otrzymują już pierwsze informacje o powalonych drzewach. Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega przed utrudnieniami w komunikacji miejskiej. "W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi występują utrudnienia w kursowaniu pojazdów naziemnej komunikacji miejskiej. Mogą występować opóźnienia linii. W przypadku braku przejazdu pojazdy mogą być kierowane na trasy objazdowe przebiegające najbliższymi przejezdnymi ciągami" - czytamy na stronie ZTM.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

Wstrzymano pociągi Kolei Mazowieckich oraz Szybkiej Kolei Miejskiej w rejonie stacji Warszawa Rembertów i w Legionowie - doszło do awarii zasilania.

Więcej o: