Wydarzenia w Warszawie - Weekend. Noc horrorów, koncert w planetarium. Redakcja poleca

Konwent popkultury koreańskiej, festiwal Chopina, Noc Horrorów i wiele więcej. Warszawiacy w ten weekend z pewnością nie będą się nudzić. Sprawdźcie najnowsze wydarzenia kulturalne.

10 sierpnia w czwartek

Malowanie słońcem w Centrum Nauki Kopernik

W ten weekend w Warszawie nadal będzie bardzo upalnie. Może warto w związku z tym dowiedzieć się więcej na temat działania słońca na naszą skórę? Centrum Nauki Kopernik zaprasza na warsztaty "Malowanie Słońcem" podczas których uczestnicy dowiedzą się jak działają wszelkie filtry UV i sami wykonają własny krem przeciwsłoneczny. 

Warsztaty zaczynają się od 14, a cena wstępu wynosi 9 zł. Uczestnicy muszą też kupić zwykły bilet wstępu do Centrum. 

Get Lit Festival 

W najbliższy czwartek na terenie klubu SPATiF odbywa się druga edycja międzynarodowej imprezy Get Lit Festival. Impreza ma na celu zapoznanie polskiej publiczności z twórczością artystów obcojęzycznych. Wśród zaproszonych są zarówno osoby na stałe mieszkające w Polsce, jak i goście z zagranicy. Podczas festiwalu odbędzie m.in. koncert muzyczny, performance poetycki i występ stand-upowy.

Wstęp jest całkowicie darmowy. 

The Dillinger Escape PlanThe Dillinger Escape Plan Fot. materiały promocyjne organizatora

The Dillinger Escape Plan w Stodole

O godzinie 18 w warszawskim klubie Proxima odbędzie się koncert The Dillinger Escape Plan. Amerykański zespół działa od 1997 roku i przez lata stał się prawdziwą legendą mathcore'u. Na koncercie pojawią się także zespoły The Number Twelve Looks Like You i God Mother.

Ceny biletów zaczynają się od 99 zł. 

"Piękny i nieczuły" w Teatrze Polonia 

W Teatrze Polonia odbędzie się spektakl "Piękny i nieczuły". Oryginalny tekst napisał Jean Cocteau specjalnie dla Edith Piaf. Polskim przekładem i reżyserią zajął się Edward Wojtaszek, a w rolach głównych zobaczycie Natalię Sikorę i Pawła Ciołkosza. 

Bilety kosztują od 45 do 90 zł. 

'Piękny i nieczuły' w Teatrze Polonia'Piękny i nieczuły' w Teatrze Polonia foto kasia chmura-cegielkowska / teatralna.com

Koncert plenerowy NUNO 

Na terenie Mokotowa odbywa się plenerowy koncert jazzowej wokalistki NUNO. Według organizatora, słuchacze będą mogli zrelaksować się na leżakach w klimatycznie zaaranżowanej przestrzeni. Wstęp jest bezpłatny. 

"Pitbull: Niebezpieczne kobiety" w kinie Praha 

W ramach czwartej edycji Praskiego Lata Kinowego, widzowie kina Praha będą mogli obejrzeć film "Pitbull: Niebezpieczne kobiety" w reżyserii Patryka Vegi. Bilet wstępu kosztuje 10 zł. 

Burleska - wystawa zdjęć w Teatrze Druga Strefa 

10 sierpnia w Teatrze Druga Strefa otwarta zostanie wystawa fotografii poświęconych sztuce burleski. Jej autorką jest Anna Wojtecka. Na wystawie, oprócz zdjęć, będzie można obejrzeć projekt "Burlesque life" bazujący na podwójnych portretach artystów burleskowych - w stroju scenicznym i codziennym. Wstęp jest darmowy. 

11 sierpnia w piątek 

Konwent popkultury koreańskiej 

W piątek o godzinie 10 na warszawskim Torwarze startuje K-Content EXPO Central Europe 2017 - pierwsza edycja konwentu związanego z popkulturą koreańską. Uczestniczy imprezy będą mieli okazję zapoznać z najróżniejszymi elementami popkultury Korei - od muzyki, przez komiksy i animacje, aż po seriale. W czasie trwania konwentu odbywać się będą prelekcje, koncerty muzyczne i dyskusje. 

K-Content EXPO Central Europe 2017K-Content EXPO Central Europe 2017 Fot. materiały organizatora

Performance "Pamela w Galerii"

Od 11 do 13 sierpnia w warszawskiej Zachęcie odbywać się będzie performance artystyczny "Pamela w Galerii". Jego autorką jest choreografka Marta Ziółek. Spektakl odbywa się codziennie o 17 i trwa trzy godziny.

Wstęp na wydarzenie w cenie biletu. 

Kropki w paski 

O godzinie 11 w Łazienkach Królewskich odbędą się specjalne warsztaty "Kropki w paski. Kolekcja kolorów" przeznaczone dla dzieci do 3 roku życia i ich opiekunów. Podczas warsztatów nasi podopieczni będą mogli lepiej poznać kolory i dobrze się bawić w czasie zajęć muzyczno-ruchowych.

Wstęp kosztuje 25 zł.

Koncert w planetarium Niebo Kopernika 

W planetarium Niebo Kopernika odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu "Koncerty pod Gwiazdami." Podczas eventu będziecie mogli posłuchać utworów największych mistrzów muzyki klasycznej, oglądając specjalne projekcje wyświetlane na kopule planetarium. 

Wstęp kosztuje 30 zł. Koncert zaczyna się o godzinie 19.

"Kiedy kota nie ma" w Teatrze Capitol

Warszawski Teatr Capitol zaprasza na zabawną komedię pt. "Kiedy kota nie ma" w reżyserii Andrzeja Rozhina. W głównych rolach zobaczymy m.in. Katarzynę Skrzynecką, Piotra Cyrwusa, Martę Wierzbicką i Piotra Zelta.

Przedstawienie zaczyna się o godzinie 19, a bilety kosztują od 39 do 150 złotych Spektakl jest pokazywany z dodatkowymi napisami w języku angielskim. 

'Kiedy kota nie ma''Kiedy kota nie ma' Fot. Teatr Capitol

Filmowa Stolica Lata 

W ramach imprezy Filmowa Stolica Lata przez cały piątek i sobotę można wziąć udział w wielu seansach plenerowych na terenie całej Warszawy. Mieszkańcy stolicy obejrzą takie hity światowego kina , jak "Człowiek", "Operation Avalanche" oraz "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz". 

Wstęp jest całkowicie bezpłatny. Seanse rozpoczynają się od 21.15. 

ENEMEF - Noc Horrorów

W piątek wieczorem w warszawskich multikinach na Woli, Targówku i Sadybie odbędzie się Nocny Maraton Filmowy - Noc Horrorów. Jego uczestnicy będą mogli obejrzeć przedpremierowy pokaz filmu "Annabelle - Narodziny Zła". Do tego podczas eventu wyświetlone zostaną pozostałe części cyklu - "Obecność", "Obecność 2" i "Annabelle". Event zaczyna się od 22 i trwa całą noc. 

Bilety kosztują od 29 do 34 zł.

12 sierpnia w sobotę 

"Baba Dżaga" w Ogrodzie Krasińskich

Teatr Baza zaprasza wszystkich najmłodszych na spektakl plenerowy "Baba Dżaga". Przedstawienie odbędzie się o godzinie 11 w Ogrodzie Krasińskich. Jak twierdzi organizator, podczas występu dzieci będą mogły odpocząć na świeżym powietrzu, poznając emocjonujący świat magii. 

Wstep wolny

Koncerty w parku Moczydło 

12 sierpnia rozpoczyna się trzecia edycja letnich koncertów w amfiteatrze na terenie parku Moczydło. W każdą sobotę miesiąca uczestniczy eventu będą mogli posłuchać świetnych występów polskich muzyków. Wydarzenie odbywa się od 17.30 do 19. W tę sobotę wystąpi dla was kwintet instrumentów dętych blaszanych Wah Wah Brass (dwie trąbki, waltornia, puzon, tuba)

III letnie koncerty w parku MoczydłoIII letnie koncerty w parku Moczydło Fot. materiały organizatora

Łazienki Królewskie - Spacer po Ogrodzie Chińskim

W ramach odbywającego się w Warszawie Festiwalu Światła, organizowane są wspólne spacery po Ogrodzie Chińskim. Uczestnicy w czasie przechadzki będą mogli obejrzeć chinoiserii - przedmioty wykonane we wschodnim stylu. Udział jest bezpłatny, ale ilość miejsc podlega ograniczeniom. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.lazienki-krolewskie.pl. 

Brunch międzykulturowy 

W godzinach od 12 do 19, na bulwarach wiślanych odbędzie się brunch międzykulturowy. Podczas jego trwania spróbujecie dań z różnych zakątków świata, przygotowywanych przez obcokrajowców na stałe mieszkających w stolicy. Event ma na celu lepsze poznanie wzajemnej kultury poprzez kuchnię. 

Wstęp wolny 

Brunch międzykulturowy na Bulwarach WiślanychBrunch międzykulturowy na Bulwarach Wiślanych Fot. materiały organizatora

Morskie opowieści - warsztaty plastyczne w Pardon To Tu 

Położone na terenie mokotowskeigo Nowego Teatru Pardon To Tu zaprasza najmłodszych na specjalne warsztaty plastyczne pod tytułem "Morskie Opowieści". Event odbywa się w ramach projektu Kropka w Kropkę. W trakcie zabawy dzieci będą miały okazję stworzyć gliniane ryby, ośmiornice i inne morskie stwory.

Start o 12, wstęp jest darmowy.

Grand Slam Quartet

W Promie Kultury na Saskiej Kępie odbędzie się koncert muzyczny zespołu Grand Slam Quartet. Grupa gra muzykę z pogranicza jazzu, swingu i wpływów cygańskich.

Koncert zaczyna się o godzinie 19, wstęp wolny.

Chopin i jego Europa 

12 sierpnia rozpoczyna się w Warszawie 13. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Chopin i Jego Europa. Impreza od lat wzbudza ogromne zainteresowanie wśród miłośników muzyki klasycznej. Festiwal potrwa do 30 sierpnia. Pierwszego dnia o godzinie 17 w Filharmonii Narodowej odbędzie się recital amerykańskiego fortepianisty Erica Lu.

Bilety od 40 do 100 zł. Program całego festiwalu dostępny jest na stronie internetowej organizatora.  

13 sierpnia w niedzielę

"Cztery pory roku" w Teatrze Małego Widza

Teatr Małego Widza przy ulicy Jezuickiej zaprasza wszystkich najmłodszych na przedstawienie "Cztery pory roku" z muzyką Antoniego Vivaldiego graną na żywo. Spektakl łączy w sobie muzykę z tańcem w poetycki sposób. 

Bilety kosztują 45 zł. Przedstawienie rozpoczyna się o godzinie 10.

Cztery pory rokuCztery pory roku fot. Teatr Małego Widza

Spacer po Ursynowie

Pierwsi lokatorzy wprowadzili się Ursynów dokładnie 40 lat temu. Z tej okazji Praska Ferajna zaprasza na wspólny spacer pod nazwą "Utopijny Ursynów w realiach PRL-u". Podczas przechadzki poznacie wszystkie intrygujące ciekawostki związane z początkami tej dzielnicy Warszawy. 

Wydarzenie trwa od 15 do 17.30 i nie jest biletowane. 

"Wola Pamięta!" Koncert z okazji 97 rocznicy Bitwy Warszawskiej

O godzinie 17 w amfiteatrze na terenie Parku Sowińskiego odbędzie się koncert upamiętniający 97 rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Przed publicznością wystąpi orkiestra Gedeon Richter Polska, składająca się z trzydziestu świetnych artystów. Wstęp jest bezpłatny. 

Wola pamięta!Wola pamięta! Fot. Materiały promocyjne organizatora

Pumptrack dla dzieci i dorosłych

Plac Zabaw Nad Wisłą zaprasza dzieci wraz z rodzicami na szkolenie rowerowe na lokalnym pumptracku. Jazda po specjalnym torze uczy refleksu i zapewnia doskonałą zabawę. W warsztatach mogą wziąć udział zarówno najmłodsi, jak i ich opiekunowie.

Event trwa od 12 do 15 i jest darmowy

"Osobliwy świat Hieronymusa Boscha" w Kinie Muranów

W kinie Muranów będziecie mogli obejrzeć film będący zapisem wystawy „Osobliwy świat Hieronymusa Boscha” z muzeum Het Noordbrabants. Świetnie zrealizowany dokument pozwoli wam lepiej poznać i zrozumieć twórczość tego wielkiego artysty. 

Seans rozpoczyna się o godzinie 16, a bilety kosztują 25 zł. 

Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Więcej o: