Stanęła na samym wjeździe. Straż pożarna nie mogła wyjechać do pożaru lasu

Ochotnicza Straż Pożarna w Chotomowie opublikowała wideo, na którym widać, jak zaparkowany samochód blokuje wyjazd strażakom. "Takie zdarzenia to u nas norma" - pisze straż pożarna.

Do zdarzenia doszło 2 sierpnia. Ochotnicza Straż Pożarna w Chotomowie (oddalonego o ok. 25 km od Warszawy), ku przestrodze, postanowiła w końcu pokazać, z czym musi się borykać.

To u nas norma

Parkujące na wyjeździe z garażu straży pożarnej samochody uniemożliwiają wyjazd na interwencję. Jak twierdzą strażacy, przyczyną jest zlokalizowana nieopodal poczta oraz sklep, do których przyjeżdżają klienci

"Takie zdarzenia to u nas norma, klienci Poczty Polskiej która znajduje się obok czy sklepu na przeciwko często stawiają swoje samochody uniemożliwiając lub utrudniając nam wyjazd mimo to, że do obu tych punktów wydzielone są odpowiednie parkingi" - pisze na stronie na Facebooku.

Dobrze, że palił się "tylko" las

Jak pisze straż pożarna, kierowca zaparkowanego bmw,  mimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych, nie przerwał swoich zakupów i ze sklepu wyszedł dopiero po ok. 10 minutach.

"Szczerze brakuje nam słów na takie zachowanie, nagranie wysyłamy do Wydziału Ruchu Drogowego i liczymy, że kierowca dostanie najwyższy możliwy mandat za takie wykroczenie. Dobrze, że zgłoszenie dotyczyło "tylko" pożaru lasu, gorzej gdyby paliło się czyjeś mieszkanie..." - kończy straż pożarna.

Przepchnąć pojazd

Pod filmem pojawiło się kilkadziesiąt komentarzy. "Dlaczego nie zepchnięty został samochód wozem straży pożarnej?? Ja bym taranował" - napisał szol1910.

"W takich sytuacjach Straż Pożarna powinna mieć pełne prawo do przepchnięcia tak ustawionego pojazdu swoim zderzakiem, ale niestety w naszym pięknym kraju to Strażacy mieli by problemy po takiej akcji" - pisze piters1998.

Jak informuje TVN Warszawa, po kilku dniach kierująca bmw zadzwoniła do strażaków. Przeprosiła. Mimo tego ochotnicy zdecydowali się nie usuwać filmu z internetu. Podkreślają, że zostawiają go w sieci "ku przestrodze".

Więcej o: