Miodowa jak Trakt Królewski. Centrum Warszawy wkrótce zmieni się nie do poznania

Już niedługo Warszawę czekają ogromne zmiany. Urząd Miasta planuje remont ulicy Miodowej i placu Krasińskich. Mają stać się przedłużeniem Krakowskiego Przedmieścia.

Na stronie Urzędu Miasta Warszawa czytamy, że podpisano już umowę z wykonawcą na generalny remont ulicy Miodowej. Prace będą prowadzone na odcinku od ulicy Senatorskiej do Świętojerskiej. Znajduje się tu wiele ważnych dla stolicy budynków m.in. siedemnastowieczny Pałac Borchów, Akademia Teatralna oraz Pałac Krasińskich. 

Jak na starym mieście

Głównym założeniem planowanego remontu ulicy Miodowej jest upodobnienie okolicy do Traktu Królewskiego. Z tego względu nawierzchnia zostanie wyłożona dużymi, betonowymi bloczkami, podobnie jak na warszawskiej starówce.

Do tego wymienione zostanie oświetlenie ulicy - wzdłuż Miodowej zostanie zamontowanych 35 latarni będących replikami "pastorała warszawskiego" z 1904 roku. Stosowane przy remoncie nowoczesne metody mają zapewnić dużą trwałość.  

Będzie ładniej i bezpieczniej 

Remont przeprowadzony na ulicy Miodowej nie tylko uatrakcyjni jej wygląd, ale również poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Urząd Miasta planuje montaż kamiennych progów zwalniających, a pasy dla rowerzystów zostaną oddzielone od jezdni specjalnymi opornikami.

Do tego poprawiona ma zostać widoczność przejść dla pieszych. Pojawią się również nowe udogodnienia dla niepełnosprawnych np. specjalne pola oczekiwania na przystankach autobusowych. 

Remont będzie przeprowadzany już w sierpniu i zajmie ponad dziewięć miesięcy. 

Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Więcej o: