Budynek naćkany reklamami, a w środku po prostu 'Szewc'. Mieszkańcy Rembertowa zachwyceni

Na stronie stowarzyszenia "Rembertów Bezpośrednio" pojawiło się zdjęcie, które przykuło uwagę wielu osób. "Brawa dla szewca!" - piszą aktywiści.

"Szewc, po prostu szewc, czyli rembertowska szkoła reklamy" - tak na Facebooku stowarzyszenie Rembertów Bezpośrednio napisało o nowym szyldzie zakładu przy al. gen. Chruściela 22. I pokazało to zdjęcie:

"W tym całym chaosie widać go najlepiej" - skomentowała pani Ania.

"Brawa dla szewca!" - dodali aktywiści. Zwracają też uwagę, że wyłamał się on z panującej (także dokoła samego zakładu) mody na krzykliwe, kolorowe i nieestetyczne reklamy.

W rozmowie z Metrowarszawa.gazeta.pl Eryk Walczak, właściciel zakładu, przyznaje, że nie spodziewał się tak wielkiej popularności zdjęcia. - Działalność, którą prowadzę, to rzemiosło z historią. Szukaliśmy takiej formy, aby logo pracowni miało ten sznyt - mówi. Szyld powstał we współpracy ze studentką ASP oraz PJATK (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych) Olgą Spencer. - To była praca dyplomowa w PJATK pod opieką dr hab. Jacka Staszewskiego, obroniona zresztą na piątkę - dodaje pan Eryk.

"Wszyscy mają dość dyskoteki, powodującej oczopląs"

- Wszyscy mają dość plastiku, dyskoteki powodującej oczopląs. Ja również - zaznacza. - W pracy jesteśmy dużą część dnia. Czy w domu malujemy ściany na jaskrawo, by czuć się lepiej? - pyta pan Eryk.

Jak informuje, to nie koniec współpracy z artystką. Czas na kolejne punkty. - Warsztat na Pradze - to będzie ciekawy projekt - zapowiada. - Z niecierpliwością czekamy na jego metamorfozę - dodaje pan Eryk.

Najszybszy człowiek świata kończy karierę. Usain Bolt ostatni raz pobiegł w zawodach

Więcej o:
Komentarze (40)
Szewc w Rembertowie. Jego nowy szyld zachwycił mieszkańców
Zaloguj się
 • krasnaleok

  Oceniono 58 razy 56

  Prowadzę małą agencję reklamową w niedużej miejscowości i bardzo bym chciał robić właśnie takie reklamy jak ta u szewca. Nie krzykliwe, ale wyraziste. Pasujące do otoczenia, do danego budynku. I udaje mi się namówić może 1 na 20 klientów na taką reklamę. Reszta żąda reklamy kolorowej jak najbardziej widocznej. Najlepiej bardziej kolorowej niż u sąsiada. I trudno ich przekonać. I nie ma tu znaczenia wykształcenie zleceniodawcy. Może w dużych miastach jest lepiej, ale u mnie tragedia. Nazywam tę reklamę discopolową.

 • st74

  Oceniono 38 razy 34

  Szewcy to swoja droga bardzo pracowici i przyzwoici ludzie. Znam trzech w moim mieście i wykonują naprawdę świetną robotę za niewielkie pieniądze, ratując w większości buty mojej żony i mój portfel przy okazji! Pozdrawiam wszystkich szewców!

 • majapisze

  Oceniono 34 razy 32

  Mało kto wie, że ta reklama powstała jako "social design" - z inicjatywą wyszła projektantka i całą pracę wykonała za darmo, żeby zrobić coś fajnego dla swojej okolicy i dla małego biznesu :)

 • cezar85

  Oceniono 18 razy 12

  szewc to stara szkoła

  dla dżentelmenów

  a nie buraków

 • nicpon007

  Oceniono 11 razy 11

  "Naćkane" - dawno nie słyszałem tego słowa. Aż miło przeczytać :)

 • rollo.tomassi

  Oceniono 10 razy 10

  Mieszkam w Rembertowie i niestety jest to dzielnica zwyczajnie brzydka. Bez ładu i składu. Takie miejsca jak Szewc czy Posiaduffka to dobry znak, że coś drgnęło. Bo to miejsce ma potencjał na bardzo fajną, zieloną dzielnicę bez wielkich bloków. Ale sporo jeszcze czasu musi upłynąć. Nadal pokutuje wizerunek bazarowo-podmiejski. Na szczęście jest spora grupa mieszkańców, która to rozumie i próbuje zmienić. Niestety kolejne kadencje jakoś tego nie łapią.

 • Peter Wiench

  Oceniono 9 razy 5

  Przeciez to ; zwyczajny obledne;-!!;- w tamtym roku bylem z wizyta w Polsce-( mieszkam dlugi czas w Australi)- fajnie bylo- ; zobaczyc to szkaradzienstwo;- reklampwe w Polsce- ogromne bilbordy w miastach- obledne wieszania ,- wszystkiego - co dusza zapragnie;- kompletny glupota I paranoja reklamowa!!!- to zwyczajny - ; surrealizm mistrza Mrozka;:)))!!- obled- !!!- pozdrawiam z dalekiej Australi -gdzies mimo wszystko- nie ma takiej -; reklamowej glupoty;- kompletny zenada I break szacunku- do otoczenia I wrazliwosci na ;przestrzen czlowieka- do zycia:!!

 • gebe14

  Oceniono 7 razy 5

  typowa polska wiocha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX