Kolejna "kontrmiesięcznica". Obywatele RP zapowiadają sierpniowy protest

Ruch Obywatele RP zapowiedział kolejny protest, który odbędzie się na placu Zamkowym w Warszawie. Demonstracja jest odpowiedzią na obchody kolejnej miesięcznicy smoleńskiej.

Na oficjalnym fanpage'u ruchu Obywatele RP pojawiła się informacja, że w sierpniu także będzie miała miejsce demonstracja sprzeciwiająca się wykorzystaniu tragedii w Smoleńsku w dzisiejszym dyskursie politycznym. Tego rodzaju protesty odbywają się już od kilkunastu miesięcy. 

"Przyjdź 10 sierpnia, weź ze sobą białą różę"

W wypowiedzi przedstawiciele Obywatele RP zaznaczają, że lipcowe demonstracje dotyczące kontrowersyjnej reformy sądownictwa proponowanej przez Prawo i Sprawiedliwość przekonały ich, że działania podejmowane przez ruch są słuszne. 

Teraz znów się spotkamy 10 na placu Zamkowym. Nie wiemy, jaki będzie dokładnie scenariusz. Czy będziemy blokować, czy może znów zostawimy PiS sam, a może jeszcze coś innego

"My nikogo nie zostawimy" 

Organizatorzy demonstracji twierdzą, że każda osoba, wobec której policja rozpocznie postępowanie po proteście, może liczyć na ich wsparcie. "Każdy kogo dotknie aparat przymusu państwowego otrzyma od nas pomoc" - zaznaczają. 

Protest odbędzie się 10 sierpnia (czwartek) o godzinie 19.

Więcej o: