Skandal w mazowieckim szpitalu psychiatrycznym. Pracownik miał wykorzystać seksualnie młode pacjentki

52-letni pracownik Mazowieckiego Centrum Psychiatrii "Drewnica" został oskarżony o wykorzystanie seksualne dwóch pacjentek w wieku 19 i 29 lat. Wciąż tam pracuje.

21 lipca 2017 r. Prokuratura Rejonowa w Wołominie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Adamowi O., 52-letniemu pracownikowi szpitala psychiatrycznego w Ząbkach pod Warszawą.

Miał wykorzystywać seksualnie

"Adam O. w lutym 2017 r., będąc pracownikiem Mazowieckiego Centrum Psychiatrii „Drewnica” w Ząbkach nadużywając stosunku zależności doprowadził dwie młode pacjentki do poddania się innym czynnościom seksualnym" - czytamy w oświadczeniu prokuratora.

O sprawie poinformowała rodzina jednej z pokrzywdzonych pacjentek. Jak dodaje prokuratura kobiety miały 19 i 29 lat.

Mężczyzna nie został aresztowany

Rzecznik prasowy prokuratury informuje również, że mężczyzna dopuścił się jeszcze jednego czynu.

"Wyżej wymieniony dopuścił się także przestępstwa ściganego w trybie prywatnoskargowym tj. naruszenia nietykalności cielesnej innej pokrzywdzonej poprzez uderzenie jej ręką w pośladki" - czytamy w oświadczeniu.

Portalowi TVN Warszawa udało się skontaktować z władzami szpitala. Prezes zarządu centrum Norbert Szczepański przyznał, że mężczyzna wciąż jest zatrudniony w szpitalu. 

Zeznania kobiet są prawdziwe

Jak potwierdza rzecznik prokuratury, mężczyzna nie został na razie aresztowany - zeznania pokrzywdzonych nie były pełnowartościowym materiałem dowodowym. Jednocześnie biegły psycholog ocenił, że zeznania kobiet są prawdziwe.

52-latek nie przyznał się do winy.

Więcej o: