Nietypowe plakaty na mieście. Warszawa dziękuje "spacerowiczom" za ostatnie dni

Na słupach reklamowych na Krakowskim Przedmieściu pojawiły się plakaty z protestującymi tłumami na tle syrenki. To podziękowania dla "spacerowiczów", którzy gromadzili się pod Pałacem Prezydenckim.

"Warszawa dziękuje spacerowiczom" - czytamy na plakatach, które pojawiły się wczoraj na Krakowskim Przedmieściu. Podziękowania skierowane są do tłumów, które przez wiele dni protestowały pod Sejmem i Pałacem Prezydenckim przeciwko wprowadzanym przez PiS zmianom w sądownictwie, apelując do prezydenta o zawetowanie wszystkich proponowanych ustaw.

Przypadkowi przechodnie i turyści

"Spacerowicze" to aluzja do wypowiedzi ministra spraw wewnętrznych, Mariusza Błaszczaka, który aby zbagatelizować liczbę protestujących w obronie niezależności Sądu Najwyższego tłumaczył, że na Krakowskim Przedmieściu są tłumy, ponieważ jest środek wakacji i "jest wielu spacerowiczów". 

Spacerowicze wspomagają rozwój Warszawy

- Plakaty są inicjatywą miasta, w podziękowaniu mieszkańcom oraz turystom, którzy w ostatnich dniach tłumnie zwiedzali Warszawę - powiedział nam Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy urzędu miasta. 

Warszawa to piękne miasto i zasługuje, aby je podziwiać. Tłumy spacerowiczów wpływają pozytywnie na rozwój stolicy, zwiększają obroty lokalnych przedsiębiorców, przez co więcej pieniędzy wpływa do miasta w podatkach. 

- tłumaczy rzecznik. 

Bez partyjnych liderów, bez partyjnych haseł. Młodzi wyszli na ulicę, by wziąć sprawy w swoje ręce

Więcej o: