Brutalnie pobili go w samym centrum Warszawy. Wszystko zarejestrowała kamera

Pięciu mężczyzn brutalnie pobiło mężczyznę wracającego z pracy. Zaatakowali go bez żadnego powodu. Policja opublikowała nagranie.

Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, został on zaatakowany bez powodu przez grupę agresywnych osób.

Dusili go i uderzali pięściami po głowie

Do zdarzenia doszło przed południem we wtorek. W parku przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie pięciu napastników rzuciło się na mężczyznę, który, jak mówi Robert Szumiata, rzecznik policji śródmiejskie, wracał do domu z pracy. Kiedy przechodził obok ławki w parku, został nagle zaczepiony przez grupkę siedzących na murku osób, a następnie przez nich zaatakowany.

Mężczyźni rzucili się na niego, szarpali, dusili i uderzali pięściami po głowie. Kiedy pokrzywdzony upadł na chodnik, napastnicy zaczęli kopać go po całym ciele. 

Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności

Zdarzenie zauważył operator miejskiego monitoringu, który powiadomił policję. We wskazane miejsce udali się policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego.

Zatrzymali wszystkie podejrzewane o przestępstwo osoby. 29-letni Mariusz T., 32-letni Marcin S., 34-letni Radosław T., 38-letni Robert Z. i 40-letni Zbigniew T. usłyszeli już zarzuty pobicia, działając wspólnie i w porozumieniu. Wszystkim zatrzymanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak dodaje Szumiata, nie wiadomo, z jakiego powodu doszło do bijatyki. Wszyscy mężczyźni byli pijani i nie byli w stanie powiedzieć, co było przyczyną awantury - mówi rzecznik.

"Kamienica" - spot Muzeum Powstania Warszawskiego

Więcej o: