Wola sparaliżowana. Budowa metra, remonty. Radny chce zrekompensować to mieszkańcom

W poniedziałek budowa metra na Woli przyniosła poważne utrudnienia dla pasażerów. Na dwa lata tramwaje zniknęły z Prostej, Kasprzaka i Skierniewickiej. Mieszkańcy są wściekli. Radny z Woli znalazł rozwiązanie.

W związku z budową metra na Woli, zamknięto fragment Górczewskiej, Płockiej, wycofano również tramwaje na Obozowej czy Kasprzaka. Wola, mimo wakacji, boryka się dużymi utrudnieniami w ruchu.

Kilkanaście linii autobusowych i tramwajowych zostało skierowane na objazdy, część linii skróciła swoje trasy, niektóre zawieszono.

To niesprawiedliwe

Radny z Woli, Maciej Wyrzykowski zaproponował, aby w związku z nimi wprowadzić tańsze bilety długookresowe. Widzi w tym jakąś formę rekompensaty dla mieszkańców dzielnicy, którzy nie mogą, tak jak kiedyś, dojechać tramwajem do miejsca swojego zamieszkania.

"Uważam, że pozostanie przy dotychczasowej cenie przy zwężeniu oferty usług świadczonych przez ZTM [Zarząd Transportu Miejskiego – red.] jest niesprawiedliwe i krzywdzące dla pasażerów" - pisze w interpelacji. "Mieszkańcy nie mogą korzystać z komunikacji miejskiej w takim wymiarze, jak korzystali wcześniej. Nie zmieniła się natomiast cena, jaką płacą za bilety długookresowe" - dodaje.

Nie ma takiej możliwości

Miasto w tym przypadku nie wyjdzie jednak naprzeciw mieszkańcom. Jak powiedział w rozmowie z TVN Warszawa Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza, nie jest to technicznie możliwe. Nie można bowiem przypisać biletu do miejsca zamieszkania.

Więcej o:
Komentarze (8)
Wola sparaliżowana. Budowa metra, remonty. Radny chce zrekompensować to mieszkańcom
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 8 razy 8

  Radny PiS Maciej Wyrzykowski kombinuje BŁYSNĄĆ takim "małym pińcet plus".
  Bo CO TO ZNACZY "mieszkańcy i jakie mają być jakie kryteria przyznawania tego profitu Towarzyszu Radny? Miejsce zameldowania, które z miejscem zamieszkania może nie mieć NIC wspólnego i odwrotnie, a poza tym jak to miejsce zamieszkania udowodnić?

  A poza tym czemu tylko dla mieszkańców? Bo CO Z TYMI, którzy "tylko" w tym rejonie pracują? Najwyraźniej komuś zabrakło inteligencji...

 • kaktus-2

  Oceniono 8 razy 4

  ok obniżmy im ceny biletów. Ale potem jak metro będzie już otwarte to powinni płacić 2 razy więcej niż reszta. Wszak na metro składa się całe miasto a jeździć będą głównie mieszkańcy Woli. CO za bezmyślny jełop z "Pana" radnego

 • tylko_na_forum

  Oceniono 9 razy -5

  A Ursynow jest sparalizowany budowa POW i politycznymi ukladzikami miedzy politykami PO. Zabieraja nam petle autobusowa (w zamian dadza syfiarski bazarek i wybetonuja nam zielen pod blokiem), mieszkancy dwoch ulic traca dojazd do metra i do domu (autobusy beda tam jechac tylko w jedna strone), jedna linia zostanie skasowana, Do tego JEDNOCZESNIE buduje sie wjazd z Konstancina ( Rosnowskiego) , kempolotnisko i poszerza sie Gandhi oraz robi Szpital Poludniowy. Co jeszcze na raz? Moze hippodrom albo kosmodrom? Pol dzielnicy rozkopane, poogradzane metalowymi plotami. Masakra

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX