Już otworzyli most Śląsko-Dąbrowski. Przy Starym Mieście będą działały nietypowe przystanki

Po remoncie na Trasę W-Z wracają autobusy. Już od piątku mostem Śląsko-Dąbrowskim można przejechać autobusem i samochodem. Pod koniec lipca na trasę wrócą też tramwaje.

W piątek ok. 22 na most Śląsko-Dąbrowski wróciły samochody i autobusy. Budowa wyniesionych platform przystankowych (tzw. przystanki wiedeńskie) przy Starym Mieście została zakończona. Tramwaje na trasę wrócą pod koniec miesiąca.

Pasażerowie nie będą już musieli wsiadać do autobusów i tramwajów z jezdni. - Będziemy obserwowali, czy to rozwiązanie się sprawdza - mówiła na briefingu Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy. - Będziemy chcieli takie przystanki zrobić także w innych miejscach, np. na ul. Stawki - dodała.

Bezpieczniejsze przystanki, nowa nawierzchnia

Wyniesiona do poziomu wejścia do pojazdu platforma przystankowa jest połączona z chodnikiem. Ułatwi to wsiadanie do autobusów i tramwajów, ma również podnieść poziom bezpieczeństwa. Na wysokości przystanków samochody będą musiały wjechać bowiem na wyniesioną platformę - konieczna będzie uważniejsza jazda i zmniejszenie prędkości.

Wyremontowano także chodnik - teraz leżą na nim granitowe płyty, są też nowe wiaty przystankowe. Tramwaje Warszawskie wymieniły nawierzchnię trambuspasa i wykonały w nowej technologii ok. 50-metrowy testowy odcinek nawierzchni. Jest ona betonowa i zespolona ze zbrojeniem płyty mostu. W następnym tygodniu prowadzone będą jeszcze prace wykończeniowe.

Wracają autobusy

Autobusy linii nocnych N11, N16, N21, N61, N66 i N71 wrócą z tras objazdowych już w piątek w nocy. Linie dzienne 160, 190, 527 od soboty 22 lipca, od początku kursowania. Zlikwidowane będą zastępcze linie autobusowe Z-7 oraz Z90.

Zmianie ulegnie trasa linii Z-3: Nowe Bemowo - Powstańców Śląskich - Radiowa - Dywizjonu 303 - Obozowa - Młynarska - al. Solidarności - most Śląsko-Dąbrowski - al. Solidarności - Targowa - Kijowska - Dw. Wschodni (Kijowska).

embed

Polska protestuje regularnie. Od wyborów w 2015 roku nie ma miesiąca bez manifestacji

Więcej o: