Bud瞠t partycypacyjny 2017. T篹nie solankowe, wodny park na Bia這喚ce. Mieszka鎍y wybrali te projekty

Bud瞠t partycypacyjny 2017. 14 lipca miasto og這si這 wyniki g這sowania. Do realizacji zakwalifikowa這 si 881 projekt闚 wartych ponad 60 milion闚 z這tych.

Do etapu głosowania zostało zakwalifikowanych 1 808 projektów obejmujących wszystkie warszawskie dzielnice. Łącznie głosowało 117 381 warszawiaków, a zrealizowanych zostanie 881 projektów na łączną kwotę 60 026 583 zł.

Budżet partycypacyjny 2017 - kto głosował

Z danych opublikowanych przez miasto wynika, że najwięcej osób głosowało na Żoliborzu, Bia這喚ce i Wawrze. Z kolei najmniejszym zainteresowaniem głosowanie cieszyło się w 字鏚mie軼iu, na Bemowie i na Targówku. Najchętniej głosowały osoby w wieku pomiędzy 24 a 44 rokiem życia.

Budżet partycypacyjny 2017Budżet partycypacyjny 2017 UM

Najwięcej projektów do realizacji wybrano na Mokotowie, Bielanach oraz Pradze-Południe.

Budżet partycypacyjny 2017Budżet partycypacyjny 2017 UM

Budżet partycypacyjny 2017 - gdzie zrealizują najciekawsze projekty?

Wiele projektów we wszystkich dzielnicach wiązała się z nowymi nasadzeniami, stworzeniem miejsc do odpoczynku w plenerze, usprawnieniem ruchu rowerowego oraz poprawieniem jakości infrastruktury, a także wyposażeniem dla szkół czy przedszkoli.

Na Mokotowie przykładowo zostanie zrealizowany park do ćwiczeń. Powstanie również m.in. przejście dla pieszych przez ulicę Marynarską na rondzie UE przy Galerii Mokotów oraz biblioteka z ogrodem na Tynieckiej otwarta również w weekendy.

Na Gocławiu zostaną w tym roku m.in. zawieszone świąteczne dekoracje. Na Grochowie powstaną budki lęgowe dla ptaków, oraz zostanie zorganizowane kino plenerowe w parku Polińskiego. Ponadto na Pradze Południe powstanie m.in. przejazd rowerowy przez skrzyżowanie Grenadierów i Alei Stanów Zjednoczonych oraz tablica informująca o poziomie zanieczyszczenia powietrza.

Na Pradze-Południe powstanie również 80 domków dla jeży.

Na Rakowcu wymienione zostaną stare chodniki, inne zostaną doświetlone, powstanie również tenis stołowy dla młodzieży.

Na Szczęśliwicach z kolei zorganizują kino plenerowe, powstanie również łąka kwietna oraz plac zabaw przy Grójeckiej.

Na Muranowie powstanie droga rowerowa wzdłuż Andersa, ogródki społeczne czy kraina zabaw na Stawki.

Na Ursynowie m.in. stworzą tężnię "Maciejka" w Parku Jana Pawła II, domki dla owadów zapylających czy trampolinę ziemną przy siłowni plenerowej oraz namalują murale.

Tężnie powstaną również w centrum Wesołej, Starej Miłośnie, parku Sowińskiego na Woli.

W Wilanowie powstanie m.in. wege park.

Na Białołęce z kolei utworzą plażę nad Wisłą oraz wypożyczalnię kajaków. Powstanie tam również najdroższy ze zgłoszonych projektów - wodny plac zabaw z fontannami. Ma zostać zbudowany w Parku Henrykowskim i kosztować 1 mln zł.

Wszystkie zwycięskie projekty można znaleźć na stronie.

Mieszkańcy czekali na to miejsce od dawna. Muzeum, w którym każda rzecz ma swoją historię

Wi璚ej o: