Nie będziemy już odlatywać z Lotniska Chopina? Ma je zastąpić Centralny Port Lotniczy za 30 mld zł

- Otwarcie Centralnego Portu Komunikacyjnego jest równoznaczne z zamknięciem Lotniska Chopina dla ruchu turystycznego - mówi pełnomocnik rządu ds. budowy CPK. Czy za 10 lat nie będziemy odlatywać z Chopina?

- Budowa i otwarcie Centralnego Portu Komunikacyjnego jest równoznaczne z zamknięciem portu lotniczego im. Chopina na Okęciu dla takiego ruchu, jaki jest z niego obecnie wykonywany - powiedział w czwartek pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild.

Jak podaje TVN Warszawa, lotnisko nie będzie po zmianach obsługiwało ruchu turystycznego. - To, czy inne aktywności lotnicze np. związane z obronnością narodową będą kontynuowane, zależy od decyzji, które są przed nami - dodał Wild. 

"Lotnisko funkcjonuje normalnie"

- Lotnisko Chopina funkcjonuje normalnie. Jesteśmy w szczycie sezonu wakacyjnego, bijemy kolejne rekordy odprawy pasażerów, w pierwszym półroczu było ich blisko 7 mln, to niemal o jedną czwartą więcej niż przed rokiem - mówi Hubert Wojciechowski z Lotniska Chopina.

- Prowadzi tam trasa Szybkiej Kolei Miejskiej, jest fantastycznie skomunikowane z miastem - zachwala rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk. - Sam pomysł budowania kolejnego portu w bliskiej odległości od Warszawy, kiedy mamy właśnie rozbudowany port Okęcie - świetnie sobie dający radę - jest megalomanią - dodaje.

"Niepotrzebnie wydane pieniądze"

- Nie ma zupełnie takiej potrzeby. Mamy mniejsze lotnisko w Modlinie, które obsługuje linie czarterowe i mamy bardzo dobre lotnisko międzynarodowe - podkreśla Milczarczyk. Zdaniem ratusza, budowa CPK "nie ma żadnego uzasadnienia merytorycznego". - Są to pieniądze, które będą wydawane niepotrzebnie - kwituje rzecznik.

CPK ma powstać między Łodzią w Warszawą, ale nie dalej niż 50 km od stołecznej aglomeracji. Szacunkowo inwestycja ma zająć 10 lat. Koszt to około 30 mld zł.

embed

Nieobliczalne zachowania na polskich komisariatach. Czasem naprawdę trudno jest je zrozumieć

Więcej o:
Komentarze (106)
Nie będziemy już odlatywać z Lotniska Chopina? Ma je zastąpić Centralny Port Lotniczy za 30 mld zł
Zaloguj się
 • aronia0

  Oceniono 129 razy 115

  za 10 lat nie bedzie ani PISu ani centralnego lotniska (obydwa niepotrzebne)

 • Tom Xavier Jones

  Oceniono 73 razy 63

  nie podniecajcie sie tak. Ten centralny portek lotniczny nie powstanie nigdy. To projekt czysto na papierze majacy na celu przewalke kasy dla kolesi... powstana plane, ekspertyzy i inne nikomu niepotrzebne analizy. Kasa pojdzie a w miejscu portu jak rosnie cebula tak dalej bedzie rosla.

 • rumpa

  Oceniono 67 razy 55

  Jak to to nazwą im Lecha Kaczyńskiego to będę latać z Berlina choćby wszystkie systemy mieli. Nie ma głupich.

 • justas32

  Oceniono 61 razy 53

  Jak PIS chce załatwić biznes kolesiom - ciąg dalszy. Warszawa ma 2 lotniska. Nikt nie będzie jeździł prawie 100 km do nowego. Jest lotnisko w Radomiu - 100 km, dobra droga - i nikt stamtąd nie lata. Jest puste lotnisko w Nowym Mieście - 100 km, kiepska droga, ale stoi puste. Ale ktoś chce ukręcić swój biznes z nowym niepotrzebnym lotniskiem - oczywiście dla dobra podróżnych ...

 • kniazwitold

  Oceniono 52 razy 42

  Hilrer budował Tysiącletnią Rzeszę - kaczywymiot buduje Centralny Port Lotniczy.

  Ten sam koniec dla obu.

 • kniazwitold

  Oceniono 40 razy 34

  Putin "zbudwał" wioskę olimpijską i "buduje" stadiony na Euro 2018 - to wszystko pretekst do wielomiliardowych kradzieży i defraudacji jego partyjnych kolesi.

  W Polsce CPL ma sł¨żyć do tego samego - rodzina pis nakradnie ile się da!

 • aronia0

  Oceniono 39 razy 33

  Za 10 lat nie bedzie ani PISu anicentralnego lotniska (jedno i drugie niepotrzebne)

 • mona_3

  Oceniono 37 razy 29

  Kto tak postanowił? Czy naprawdę mamy wyrzucać ogromne środki na mrzonki prezesa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX