Pomogła byłemu więźniowi, choć znała tylko jego imię. Szybko tego pożałowała

Chodził od bloku do bloku i prosił ludzi o pieniądze i jedzenie. Ona postanowiła mu pomóc. Były więzień wykorzystał jej dobrą wolę.

Ireneusz K., który opuścił więzienne mury niespełna 3 lata temu, po utracie pracy chodził od bloku do bloku i prosił ludzi o pieniądze i jedzenie.

Dawała mu proste prace

Kiedy trafił do mieszkania starszej kobiety,  ta zaprosiła go do mieszkania, poczęstowała herbatą, a po tym jak usłyszała, z jakimi problemami się boryka, postanowiła mu pomóc.

Po kilku dniach zadzwoniła do mężczyzny, prosząc go o pomoc w sprzątaniu nagrobka. Później dawała mu proste prace domowe, za które mu płaciła. 48-latek zawsze wywiązywał się z podjętych zobowiązań bez zarzutu.

Sytuacja diametralnie się zmieniła, gdy kobieta poprosiła go o pomoc w sprzedaży złotej biżuterii. Zaoferowała mu kilkaset złotych. Ireneusz K. przystał na propozycję i sprzedał biżuterię wartą około 10 tys. zł za 1200 zł. Po transakcji ślad po nim zaginął.

Znała tylko jego imię

Właścicielka biżuterii zgłosiła sprawę do mokotowskich policjantów. Nie wiedziała, kim jest 48-latek, znała tylko jego imię. Kryminalni szybko zajęli się sprawą i ustalili dane podejrzanego oraz miejsce jego pobytu. Podczas zatrzymania mężczyzna potwierdził słowa zgłaszającej i przyznał się do przestępstwa.

Policjanci odzyskali część kosztowności i przedstawili mu zarzuty kradzieży.

Gdy 91-latka robiła zakupy, skradziono jej portfel. Na szczęście pomogli policjanci

Więcej o:
Komentarze (34)
Pomogła byłemu więźniowi, choć znała tylko jego imię. Szybko tego pożałowała
Zaloguj się
 • zosima

  Oceniono 36 razy 32

  W sumie dobrze zrobiła, teraz gość będzie miał wikt i opierunek za darmo, nawet bez sprzątania nagrobka.

 • bling.bling

  Oceniono 26 razy 16

  Fajne komentarze. Wczoraj oburzenie z powodu braku szacunku dla mumii sprzed 2000 lat. Dziś wiadro pomyj na oszukaną żyjącą kobietę....

 • true_lysander

  Oceniono 14 razy 14

  Chłopakowi znudziła się praca. Postanowił wrócić do wakacyjnego życia pełnego siłowni, biblioteki i spacerów z kolegami oraz codziennego wylegiwania się w łóżku przed TV.

 • ubrana_prawda

  Oceniono 10 razy 10

  W kościołach, zamiast opowiadania pseudoduchowych dyrdymałów, powinni tłumaczyć takim babciom, żeby nie przesadzały z samarytanizmem na podstawie choćby tego przykładu.

 • kartownik

  Oceniono 10 razy 6

  Ludziom mającym na sumieniu wcześniejsze przestępstwa, nie uznających powszechnie u nas obowiązujących zasad etyki, gotowych zrobić bardzo wiele dla poprawy, choćby krótko terminowej, swojej sytuacji materialnej, zdeterminowanych w dążeniu do realizacji swoich egoistycznych celów i gotowych zaryzykować dla nich życie swoje i rodziny nie należy bezkrytycznie pomagać. Dotyczy to też tzw. „uchodźców”. Tym bardziej, że ci ostatni są często sterowani przez zorganizowane grupy przestępcze.
  To, że jest to stosunkowo młody, nieźle wyglądają mężczyzna nie powinno usypiać naszej czujności.

 • mcgoo

  Oceniono 5 razy 3

  komentarze sporo mówią o poziomie współczesnych ... nie ma znaczenia litość, znaczenie ma kasa i wyrachowanie..

 • aa1000

  Oceniono 7 razy 1

  Znany schemat :
  500+
  Mieszkanie+
  Sąd+
  Szkoła+
  Puszcza+
  TVPiS+
  ale biżuterię kochany suwerenie, to my zatrzymamy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX